Bələdiyyə seçkilərində seçicilərin təşəbbüs qruplarının yaradılması, namizədlərin öz təşəbbüsü ilə və ya seçicilərin təşəbbüs qrupları tərəfindən irəli sürülməsi qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində namizədlərin siyasi partiyalar və siyasi partiyaların blokları tərəfindən irəli sürülməsi qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində bələdiyyə üzvlüyünə namizədə, namizədin, siyasi partiyanın, siyasi partiyalar blokunun səlahiyyətli nümayəndələrinə dairə seçki komissiyası tərəfindən imza vərəqələrinin verilməsi
Bələdiyyə seçkilərində bələdiyyə üzvlüyünə namizədin müdafiəsi üçün seçici imzalarının toplanması, imza vərəqələrinin və onlara əlavə edilməli olan sənədlərin dairə seçki komissiyasına təqdim edilməsi qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində namizədliyin təsdiq edilməsi və qeydə alınması üçün dairə seçki komissiyasına təqdim olunan seçki sənədlərindəki məlumatların yoxlanılması və namizədlərin qeydə alınması
Qərar 14/50
Bələdiyyə seçkilərinin hazırlanmasına və keçirilməsinə dövlət büdcəsindən ayrılan maliyyə vəsaitlərinin seçki komissiyaları arasında bölüşdürülməsi, göstərilən vəsaitlərdən təyinatı üzrə istifadəyə nəzarət edilməsi qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində xüsusi seçki hesablarının açılması qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində seçki fondlarına vəsaitin daxil olması, xərclənməsi uçotunun aparılması və hesabatı qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində seçki fondlarına daxil olmuş pul vəsaitlərinin geri qaytarılması qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində media vasitəsi ilə seçkiqabağı təşviqatın aparılması qaydaları haqqında
Bələdiyyə seçkilərində səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydasına dair
Bələdiyyə seçkilərində səsvermənin nəticələri haqqında dairə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydasına dair

on rules for the establishment of voters initiative groups and nomination of candidates on their own initiative or by voters initiative groups in Municipal Elections
Decision 48/235
on the rules for the nomination of candidates by political parties and political party blocs in Municipal Elections
for providing the candidate to municipality membership, authorized representatives of political parties, political party blocs with signature sheets by the Constituency Election Commission in Municipal Elections
on the rules for collection of voters signatures in support of the candidate to municipality membership and submitting signature sheets and the documents to be attached to them to the Constituency Election Commission in Municipal Elections
for checking the accuracy of the information in election documents submitted to constituency election commission for the approval and registration of candidacy in Municipal Elections
on the rules for the distribution of financial funds allocated by the State budget among election commissions for the preparation and conduct of the Municipal Elections, usage of the mentioned funds on determination, as well as control on the usage
on rules for opening specific election accounts in Municipal Elections
on the rules for receipt of monetary resources to election funds, conducting of records of expenses and reporting rules in Municipal Elections
on the rules for returning of monetary units entered election funds in Municipal Elections
on the rules for conducting pre-election campaign via mass media in Municipal Elections
on the rules for completing the voting results protocol of Precinct Election Commissions
on the rule for completing the voting results protocol of the Constituency Election Commission in the Municipal Elections