Qərar 1/2 - Natiq Seyfulla oğlu Məmmədovun Mərkəzi Seçki Komissiyası sədrinin müavini seçilməsi barədə
Qərar 2/5 - "Beşinci çağırış Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə təkrar seçkilərin hazırlanıb keçirilməsi üçün əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim Planı"nın təsdiq edilməsi barədə
Qərar 2/6 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizlikdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədilə Mərkəzi Seçki Komissiyası nəzdində ekspert qrupunun yaradılması barədə
Qərar 2/7 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində işçi qrupunun yaradılması və tərkibinin müəyyən edilməsi barədə
Qərar 2/8 - 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının yenidən təşkil edilməsi barədə
Qərar 3/9 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 17 noyabr, 18 noyabr və 23 noyabr 2015-ci il tarixli, 15 aprel və 16 aprel 2016-cı il tarixli iclas protokollarının təsdiq edilməsi barədə
Qərar 3/10 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının Nəzarət-təftiş xidməti tərkibinin yenidən formalaşdırılması barədə
Qərar 3/11 - Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası nəzdində fəaliyyət göstərən Mətbuat qrupunun tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 3/12 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Yeni Azərbaycan Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması haqqında
Qərar 3/13 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Azərbaycan Ümid Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması haqqında
Qərar 4/14 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 29 aprel 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 4/15 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə seçki komissiyalarının səsvermənin nəticələrinə dair yekun protokollarının hazırlanma qaydası barədə
Qərar 4/16 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə səsvermənin yeri və vaxtı barədə seçicilərin məlumatlandırılmasına dair bildirişin mətni, forması, sayı və hazırlanması Qaydası haqqında
Qərar 5/17 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 3 may 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 5/18 - "Siyasi partiyalar tərəfindən təqdim edilmiş illik maliyyə hesabatlarının qəbul olunması və nəzərdən keçirilərək ictimailəşdirilməsi qaydalarına dair Təlimat"a dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 5/19 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə seçki bülletenlərinin mətni, forması, sayı və hazırlanma qaydasına dair
Qərar 5/20 - 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 5/21 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 11 may 2016-cı il tarixli 01 saylı müraciətə baxılması barədə
Qərar 6/22 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 13 may 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 6/23 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 16 may 2016-cı il tarixli 02 saylı müraciətə baxılması barədə
Qərar 6/24 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 17 may 2016-cı il tarixli 03 saylı, 18 may 2016-cı il tarixli 04 və 05 saylı müraciətlərə baxılması barədə
Qərar 6/25 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 18 may 2016-cı il tarixli 06 saylı müraciətə baxılması barədə
Qərar 7/26 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 19 may 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 7/27 - Azərbaycan Respublikasında 2016-ci ilin daimi seçici siyahılarının yenidən tərtib edilməsi, təsdiq olunması və ictimailəşdirilməsi barədə
Qərar 7/28 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 24 may 2016-cı il tarixli 07 və 08 saylı müraciətlərə baxılması barədə
Qərar 8/29 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 26 may 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 8/30 - 2010-cu ildə formalaşmış seçki dairələrinin sərhədlərinin müəyyən edilməsi üzrə komissiyanın tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə
Qərar 8/31 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə seçki məntəqələrində veb-kameraların quraşdırılması barədə
Qərar 8/32 - "Seçki komissiyalarının seçici siyahıları ilә iş qaydaları haqqında Tәlimat"a dәyişiklik edilmәsinә dair
Qərar 8/33 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 3 iyun 2016-cı il tarixli 10 saylı müraciətə baxılması barədə
Qərar 8/34 - 2016-cı il iyunun 18-nə təyin edilmiş 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təkrar seçkilərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş 1 iyun 2016-cı il tarixli 09 saylı müraciətə baxılması barədə
Qərar 9/35 - 2016-cı il iyunun 18-də 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə keçirilmiş təkrar seçkilərdə ümumi yekunların müəyyən olunması ilə əlaqədar işlərin başa çatmış hesab edilməsi və Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının seçkilərin ümumi yekunlarına dair protokolunun tərtib olunması haqqında
Qərar 9/36 - 2016-cı il iyunun 18-də 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə keçirilmiş təkrar seçkilərin ümumi yekunları barədə Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası protokolunun təsdiq edilməsi və seçkilərin yekunlarının təsdiq olunması üçün Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim edilməsi haqqında
Qərar 10/37 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 3 iyun və 29 iyun 2016-cı il tarixli iclas protokollarının təsdiq edilməsi barədə
Qərar 10/38 - "Referendum üzrə təşviqat qrupunun qeydə alınması üçün seçici imzalarının toplanması və müvafiq sənəndlərin seçki komissiyasına təqdim edilməsi qaydaları haqqında Təlimat"a dəyişikliklər edilməsinə dair
Qərar 10/39 - "Referendumun hazırlanmasına və keçirilməsinə dövlət büdcəsindən ayrılan maliyyə vəsaitlərinin seçki (referendum) komissiyaları arasında bölüşdürülməsi, göstərilən vəsaitlərdən təyinatı üzrə istifadəyə nəzarət edilməsi qaydaları haqqında Təlimat" a dəyişikliklər edilməsinə dair
Qərar 10/40 - "Referendum üzrə təşviqat qruplarının xüsusi hesablarının açılması qaydaları haqqında Təlimat"a dəyişiklik edilməsinə dair
Qərar 10/41 - "Referendum üzrə təşviqat qruplarının referendum üzrə maliyyə fondlarına vəsaitin daxil olması, xərclənməsi uçotunun aparılması və hesabatı qaydaları haqqında Təlimat"a dəyişikliklər edilməsinə dair
Qərar 10/42 - "Kütləvi informasiya vasitələri ilə referendumqabağı təşviqatın aparılması qaydaları haqqında Təlimat"a dəyişikliklər edilməsinə dair
Qərar 10/43 - "Azərbaycan Respublikasının hüdudlarından kənarda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərinin təşkili haqqında Təlimat"a dəyişikliklər edilməsinə dair
Qərar 11/44 - "Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasında dəyişikliklər edilməsi məqsədi ilə 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsinin (referendumun) hazırlanıb keçirilməsi üzrə əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim Planı"nın təsdiq edilməsi barədə
Qərar 11/45 - 2016-ci il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) vətəndaşların referendumda iştirak hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizlikdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədilə Mərkəzi Seçki Komissiyası nəzdində ekspert qrupunun yaradılması barədə
Qərar 11/46 - 2016-ci il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində işçi qrupunun yaradılması və rəhbərinin təyin edilməsi barədə
Qərar 12/47 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 26 iyul və 27 iyul 2016-cı il tarixli iclas protokollarının təsdiq edilməsi barədə
Qərar 12/48 - Dairə seçki komissiyalarının yenidən təşkil edilməsi barədə
Qərar 12/49 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) seçki komissiyalarının səsvermənin nəticələrinə dair yekun protokollarının hazırlanma qaydası və sayı barədə
Qərar 12/50 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermə bülletenlərinin mətni, forması, sayı və hazırlanma qaydasına dair
Qərar 12/51 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermənin yeri və vaxtı barədə seçicilərin məlumatlandırılmasına dair bildirişin mətni, forması, sayı və hazırlanması qaydası haqqında
Qərar 13/52 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 4 avqust 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 13/53 - Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 27 dekabr 2011-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasında insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsinin səmərəliliyini artırmaq sahəsində Milli Fəaliyyət Proqramı"nın icrası ilə əlaqədar dairə seçki komissiyalarının sədrləri, katibləri, üzvləri və məntəqə seçki komissiyalarının sədrləri üçün maarifləndirmə tədbirlərinin təşkilinə dair
Qərar 13/54 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Yeni Azərbaycan" referendum üzrə təşviqat qrupunun qeydə alınması haqqında
Qərar 14/55 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 17 avqust 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 14/56 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Yeni Azərbaycan" referendum üzrə təşviqat qrupunun məşvərətçi səs hüquqlu üzvünün təsdiq edilməsi barədə
Qərar 14/57 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Yeni Azərbaycan" referendum üzrə təşviqat qrupunun səlahiyyətli nümayəndələrinin və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndəsinin qeydə alınması barədə
Qərar 14/58 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Yeni Azərbaycan" referendum üzrə təşviqat qrupunun vəkil edilmiş şəxslərinin qeydə alınması barədə
Qərar 14/59 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Bələdiyyə" referendum üzrə təşviqat qrupunun qeydə alınması haqqında
Qərar 14/60 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Vətəndaş Cəmiyyəti" referendum üzrə təşviqat qrupunun qeydə alınması haqqında
Qərar 14/61 - Bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 15/62 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 20 avqust 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 15/63 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Vətəndaş Cəmiyyəti" referendum üzrə təşviqat qrupunun məşvərətçi səs hüquqlu üzvünün təsdiq edilməsi barədə
Qərar 15/64 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Vətəndaş Cəmiyyəti" referendum üzrə təşviqat qrupunun səlahiyyətli nümayəndələrinin və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndəsinin qeydə alınması barədə
Qərar 15/65 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Vətəndaş Cəmiyyəti" referendum üzrə təşviqat qrupunun vəkil edilmiş şəxslərinin qeydə alınması barədə
Qərar 15/66 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Bələdiyyə" referendum üzrə təşviqat qrupunun məşvərətçi səs hüquqlu üzvünün təsdiq edilməsi barədə
Qərar 15/67 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Bələdiyyə" referendum üzrə təşviqat qrupunun səlahiyyətli nümayəndələrinin və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndəsinin qeydə alınması barədə
Qərar 15/68 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Bələdiyyə" referendum üzrə təşviqat qrupunun vəkil edilmiş şəxslərinin qeydə alınması barədə
Qərar 15/69 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) "Respublika" referendum üzrə təşviqat qrupunun qeydə alınmasından imtina edilməsi haqqında
Qərar 15/70 - Bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 16/71 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 27 avqust 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 16/72 - Azərbaycan Respublikasının hüdudlarından kənarda səsvermə təşkil edildiyi hallarda səsvermə hüququna malik şəxsləri seçici siyahılarına daxil etməli olan seçki dairələrinin müəyyən edilməsinə dair
Qərar 17/73 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 31 avqust 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 17/74 - "ELS" Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermə günü "exit-poll" keçirəcək qurum kimi qeydə alınması barədə
Qərar 17/75 - Vətəndaşların Əmək Hüquqlarını Müdafiə Liqasının 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermə günü ABŞ-ın AJF&Associates İnc. Təşkilatı ilə birgə "exit-poll" keçirəcək qurum qeydə alınması barədə
Qərar 17/76 - "Vətəndaş Cəmiyyəti Uğrunda" Müstəqil Məsləhət və Yardım Mərkəzinin 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermə günü Fransa Respublikasının "Opinion Way" Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə "exit-poll" keçirəcək qurum kimi qeydə alınması barədə
Qərar 17/77 - Bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 18/78 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 7 sentyabr 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 18/79 - "RƏY" Monitorinq Mərkəzinin 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermə günü "exit-poll" keçirəcək qurum kimi qeydə alınması barədə
Qərar 18/80 - Bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə
Qərar 19/81 - Mərkəzi Seçki Komissiyasının 10 sentyabr 2016-cı il tarixli iclas protokolunun təsdiq edilməsi barədə
Qərar 19/82 - 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) seçki məntəqələrində veb-kameralar quraşdırılması barədə
Qərar 20/83 - 2016-cı il sentyabrın 26-da keçirilmiş ümumxalq səsverməsinə (referenduma) yekun vurulması və yekunların elan edilməsi haqqında

Decision 1/1 - on the election of Mazahir Mahammad Panahov as chairman of the Central Election Commission
Decision 1/2 - on the election of Natig Seyfulla Mammadov as deputy chairman of the Central Election Commission
Decision 1/3 - on the election of Mikayil Rahman Rahimov as secretary of the Central Election Commission
Decision 1/4 - on the election of Arifa Aghaverdi Mukhtarova as secretary of the Central Election Commission
Decision 2/5 - on the approval of "Calendar Plan for the basic activities and measures on the preparation and conduct of repeat elections of the fifth call Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90 "
Decision 2/6 - on the establishment of Expert Group under Central Election Commission to investigate the complaints against the actions (inactions) and decisions violating citizens' suffrage in the repeat elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC #90 appointed to June 18, 2016
Decision 2/7 - on the establishment and determination of composition of Working Group under Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan in the repeat elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC #90 appointed to June 18, 2016
Decision 2/8 - on reorganization of Aghdash Con.EC #90
Decision 3/9 - on the approval of the session minutes dated November 17, 18 and 23, 2015 and April 15 and 16, 2016 of the Central Election Commission
Decision 3/10 - on reformation of the composition of Supervision and Audit Service of the Central Election Commission
Decision 3/11 - on making amendments to the composition of Press Group functioning under the Central Election Commission
Decision 3/12 - on the registration of authorized representatives and authorized representatives on financial issues of the New Azerbaijan Party in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 3/13 - on the registration of authorized representatives and authorized representatives on financial issues of the Azerbaijan Hope Party in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 4/14 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated April 29, 2016
Decision 4/15 - on the rules for compiling final voting results protocols of election commissions in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 4/16 - on the rules for text, format, number and preparation of a notification to inform voters on the time and place of the voting in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 5/17 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated May 3, 2016
Decision 5/18 - on making amendments to "Instruction on the rules for receiving and publicizing annual financial reports of political parties upon their consideration"
Decision 5/19 - on the text, form, number and rule for the preparation of ballot papers in the repeat elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC #90 appointed to June 18, 2016
Decision 5/20 - on making amendment to the composition of Aghdash Con.EC #90
Decision 5/21 - on consideration of the appeal # 01 submitted to the Central Election Commission on May 11, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 6/22 - on the approval of the session minute dated May 13, 2016 of the Central Election Commission
Decision 6/23 - on consideration of the appeal # 02 submitted to the Central Election Commission on May 16, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 6/24 - on consideration of the appeals # 04 and 05 submitted to the Central Election Commission on May 18, 2016 and the appeal # 03 submitted to the Central Election Commission on May 17, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 6/25 - on consideration of the appeal # 06 submitted to the Central Election Commission on May 18, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 7/26 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated May 19, 2016
Decision 7/27 - on recompilation, approval and publicize of permanent voters' lists of 2015 in the Republic of Azerbaijan
Decision 7/28 - on consideration of the appeals # 07 and 08 submitted to the Central Election Commission on May 24, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 8/29 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated May 26, 2016
Decision 8/30 - on making amendments to the structure of Commission on determination of boundaries of formed Constituency Election Commissions in 2010
Decision 8/31 - on installation of web cameras in polling stations in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash # 90 Con.EC appointed to June 18, 2016
Decision 8/32 - on making amendments to "Instruction on the rules for working with voter lists of election commissions"
Decision 8/33 - on consideration of the appeal # 10 submitted to the Central Election Commission on June 3, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 8/34 - on consideration of the appeal # 09 submitted to the Central Election Commission on June 1, 2016 in the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on Aghdash Con.EC # 90, appointed to June 18, 2016
Decision 9/35 - on finalizing the works concerning the determination of general results of the repeat Elections in Aghdash Con.EC#90 on June 18, 2016 and compilation of general election results protocol of the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan in the Elections to the Milli Majlis
Decision 9/36 - on the approval and submission of protocol of the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan on general results of the repeat Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan in Aghdash Con.EC#90 on June 18, 2016 to the Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan to verify the election results
Decision 10/37 - on the approval of the session minutes of the Central Election Commission, dated June 3 and June 29, 2016
Decision 10/38 - on making amendments to "Instruction on the rules for collecting voter signatures for registration of referendum campaign groups and submission of relevant documents to the election commission"
Decision 10/39 - on making amendments to "Instruction on the rules for the distribution of financial funds allocated by the State budget among election (referendum) commissions for the preparation and conduct of referendum, control on the usage of the mentioned funds on determination"
Decision 10/40 - on making amendments to "Instruction on rules for opening specific election accounts of campaign groups on referendum"
Decision 10/41 - on making amendments to "Instruction on the rules for receipt of monetary resources to financial funds on referendum of referendum campaign groups, conducting of records of expenses and accounting rules"
Decision 10/42 - on making amendments to "Instruction on procedures of conducting pre-referendum campaign in mass media"
Decision 10/43 - on making amendments to "Instruction on organizing the Presidential Elections outside the borders of the Republic of Azerbaijan"
Decision 11/44 - on the approval of "Calendar Plan for the basic activities and measures on the preparation and conduct of nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016 in order to make amendments to the Constitution of the Republic of Azerbaijan"
Decision 11/45 - on the establishment of Expert Group under Central Election Commission to investigate the complaints against the actions (inactions) and decisions violating citizens' suffrage in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 11/46 - on the establishment and appointment head of Working Group under Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 12/47 - on the approval of the session minutes of the Central Election Commission, dated July 26 and July 27, 2016
Decision 12/48 - on re-formation of Constituency Election Commissions
Decision 12/49 - on the rule of preparation and number of final voting results protocols of election commissions in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 12/50 - on the text, form, number and rule for the preparation of ballot papers in the nationwide voting (referendum) on September 26, 2016
Decision 12/51 - on the rules for text, format, number and preparation of a notification to inform voters on the time and place of the voting in the nationwide voting (referendum) on September 26, 2016
Decision 13/52 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated August 4, 2016
Decision 13/53 - on the organization of educational activities for Con.EC chairmen, secretaries, members and PEC chairmen related with the execution of "National Activity Program on improving the efficiency of protecting human rights and freedoms in the Republic of Azerbaijan", approved by the Order of President of the Republic of Azerbaijan, dated December 27, 2011
Decision 13/54 - on registration of referendum campaign group "Yeni Azerbaijan"
Decision 14/55 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated August 17, 2016
Decision 14/56 - on the approval of a member with consultative voting right of the "New Azerbaijan" referendum campaign group in the nationwide voting (referendum) of the Republic of Azerbaijan on September 26, 2016
Decision 14/57 - on the registration of authorized representatives and authorized representatives on financial issues of the referendum campaign group "New Azerbaijan" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 14/58 - on the registration of agents of the referendum campaign group "New Azerbaijan" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 14/59 - on registration of referendum campaign group "Municipality"
Decision 14/60 - on registration of referendum campaign group "Civil Society"
Decision 14/61 - on making amendments to the compositions of some constituency election commissions
Decision 15/62 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated August 20, 2016
Decision 15/63 - on the approval of a member with consultative voting right of the referendum campaign group "Civil Society" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 15/64 - on the registration of authorized representatives and authorized representative on financial issues of the referendum campaign group "Civil Society" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 15/65 - on the registration of agents of the referendum campaign group "Civil Society" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 15/66 - on the approval of a member with consultative voting right of the referendum campaign group "Municipality" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 15/67 - on the registration of authorized representatives and authorized representative on financial issues of the referendum campaign group "Municipality" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 15/68 - on the registration of agents of the referendum campaign group "Municipality" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 15/69 - on making changes in structure of some constituency election commissions
Decision 15/70 - on rejection from registration of election campaign group on referendum "Republic" in national voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 16/71 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated August 27, 2016
Decision 16/72 - on the determination of the election constituencies to include the persons who possess voting right in voters lists in the cases when the voting is organized outside the borders of the Republic of Azerbaijan
Decision 17/73 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated August 31, 2016
Decision 17/74 - on the registration of "ELS" Independent Investigation Center to conduct "exit poll" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 17/75 - on the registration of League on protection of citizens' labor rights jointly with "AJF&Associates Inc." (USA) organization conduct "exit-poll" in nation-wide voting day (referendum) of the Republic of Azerbaijan on September 26, 2016
Decision 17/76 - on the registration of Center of Independent Assistance and Adviser for "Protection of Civil Society" joint with "Opinion Way" Sociological Research Institute (France) conduct "exit poll" in nation-wide voting day (referendum) of the Republic of Azerbaijan on September 26, 2016
Decision 17/77 - on making amendments to the compositions of some constituency election commissions
Decision 18/78 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated September 7, 2016
Decision 18/79 - on the registration of "Opinion" Monitoring Center to conduct "exit poll" in the nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016
Decision 18/80 - on making amendments to the compositions of some constituency election commissions
Decision 19/81 - on the approval of the session minute of the Central Election Commission, dated September 10, 2016
Decision 19/82 - on installation of webcams in the nationwide voting (referendum) on September 26, 2016
Decision 20/83 - on completing the nationwide voting (referendum) held on September 26, 2016 and declaring the final results