Sentyabrın 23-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Sentyabrın 23-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi. Əvvəlcə Komissiyanın 18 sentyabr və 19 sentyabr 2015-ci il tarixində keçirilmiş iclaslarının protokolları təsdiq edildi.
Sonra Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə 2015-ci il noyabrın 1-nə təyin edilmiş seçkilərlə əlaqədar seçki bülletenlərinin mətni və forması təsdiq edildi, ümumilikdə 5344431 (beş milyon üç yüz qırx dörd min dörd yüz otuz bir) seçki bülleteninin mətbəə üsulu ilə hazırlanması qərara alındı.
Komissiyanın iclasında 2015-ci il noyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə Müsavat Partiyası, Azərbaycan Milli Demokrat Partiyası, Ana Vətən Partiyası və "AZADLIQ-2015” siyasi partiyalar bloku tərəfindən təqdim olunmuş səlahiyyətli nümayəndələrin qeydə alınması məsələsinə baxıldı və sözügedən siyasi partiyalar və siyasi partiyalar bloku tərəfindən təqdim olunmuş şəxslər səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alındı.
MSK-nın qərarı ilə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində də dəyişikliklər edildi.
İclasda həmçinin, Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar daxil olmuş müraciətlərə baxıldı və Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra müvafiq qərarlar qəbul olundu.

23 september 2015 18:06
The Central Election Commission conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 23, 2015. Firstly, the session minute of the Commission, dated September 18 and 19, 2015 was approved.
Later, regarding the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on November 1, 2015, text and form of ballot papers were approved, generally 5344431 (five million three hundred and forty four thousand four hundred and thirty one) ballot papers were decided to be prepared by means of printing office.
During commission session, in the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on November 1, 2015, the issue on registration of authorized representatives presented by "Musavat” Party, Azerbaijan National Democratic Party, Motherland Party and "AZADLIG-2015” blocs of political parties were considered and the persons presented by the mentioned political parties and blocs of political parties were registered as authorized representatives.
The compositions of some Constituency Election Commissions were also amended by decision of Central Election Commission.
Regarding the Election to the Milli Majlis, submitted appeals were examined and after discussion of Commission members the relevant decisions were adopted during session.