Ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer - 18.09.2015
2015-ci il noyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə kütləvi informasiya vasitələrində seçkiqabağı təşviqat aparmaq məqsədilə ölkə üzrə birmandatlı seçki dairələrinin 60-dan çoxunda namizədləri qeydə alınmış siyasi partiyalara, siyasi partiyaların bloklarına aşağıda göstərilən kütləvi informasiya vasitələrində ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer ayrılacaq:
* İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti;
* "Azərbaycan” qəzeti;
* "Xalq qəzeti”;
* "Bakinski raboçi” qəzeti.
Yuxarıda göstərilən qurumlar, o cümlədən digər teleradio verilişləri təşkilatları və dövri nəşrlərin redaksiyaları seçkiqabağı təşviqat üçün ödənişli efir vaxtı və yaxud dərc üçün yer ayrılmasının mümkünlüyünə dair qərar qəbul etdikdə, bu barədə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyasına müvafiq bildirişlər göndərməli, efir vaxtının verilməsinə və dərc üçün yerin ayrılmasına görə ödənişin əsasları, şərtləri və məbləği barəsində məlumatları seçkilərin təyin edilməsi haqqında qərarın rəsmi dərc olunmasından sonra ən geci 30 gün keçənədək dərc etməlidirlər.

Advertisement - 18.09.2015
With the aim of conducting pre-election campaign in mass media during the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on November 1, 2015 registered candidates from more than 60 single-mandate constituencies of political parties, blocs of political parties will be allocated free airtime and space of publication in the following mass media:
* Public TV and Radio Broadcasting Company
* "Azerbaijan”
* "Khalg gezeti”
* "Bakinski rabochi” newspapers
Organizations mentioned above, as well as other TV and radio companies and periodicals making a decision on availability paid airtime or space for print with the aim of conducting pre-election campaign should send relevant notifications to the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan and print information about payment for the provision of airtime and space in the allocation basis, conditions and amount not later than 30 days after publication of the decision on the appointment of elections.