Noyabrın 28-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Noyabrın 28-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirildi. Əvvəlcə Komissiyanın 25 noyabr 2014-cü il tarixində keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edildi.
Sonra 2014-cü il dekabrın 23-nə təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində səsvermə günü seçki məntəqələrində proseslərin əvvəldən axıradək izlənilməsi məqsədilə, respublika ərazisini tam əhatə etməklə, ərazilərində seçki keçirilən seçki dairələri üzrə 1000 (min) seçki məntəqəsində veb-kameraların quraşdırılmasına qərar verildi.
Komissiyanın iclasında, bələdiyyə seçkilərində Müsavat Partiyasının səlahiyyətli nümayəndəsinin qeydə alınması məsələsi müzakirə edildi və həmin partiya tərəfindən təqdim olunmuş şəxs səlahiyyətli nümayəndə kimi qeydə alındı.
Bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar MSK-ya daxil olmuş 3 müraciətə də baxıldı. MSK üzvlərinin müzakirəsindən sonra daxil olmuş müraciətlərdən 1-nin təmin edilməsi, digərinin qanunvericiliklə müəyyən olunmuş şikayətvermə müddəti ötürülməklə verildiyindən ərizəçiyə geri göndərilməsi qərara alındı. Ərizəçi öz şikayətindən imtina etdiyinə görə o biri müraciətin isə araşdırılmasına xitam verildi.
MSK-nın qərarı ilə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edildi.

Central Election Commission conducted the next session on November 28, 2014
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on November 28, 2014. Firstly, the session minute of the Commission dated November 25, 2014 was approved.
Later, it was decided to install web cameras in 1000 (thousand) polling stations on the election constituencies within the territories of which elections are conducted on the whole republic to monitor the processes since the start till the end on the voting day in the Municipal Elections on December 23, 2014.
The issue on the registration of the authorized representative of Musavat Party in the Municipal elections was discussed and the authorized representative of that party was registered.
3 appeals submitted to CEC regarding the Municipal elections were considered. One of the appeals was decided to be implemented upon the discussion of CEC members and to send another one back to the applicant since it had been submitted by missing the deadline for submitting complaints as defined by law. And the other appeal was terminated to be investigated as the applicant withdrew his complaint.