Oktyabrın 31-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Oktyabrın 31-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi. Əvvəlcə Komissiyanın 27 oktyabr 2014-cü il tarixində keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edildi.
Sonra 2014-cü il dekabrın 23-də keçiriləcək bələdiyyə seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən Mərkəzi Seçki Komissiyasına məşvərətçi səs hüquqlu üzv təyin edilmiş Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlunun üzvlüyü təsdiq olundu.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında həmçinin, bu il keçiriləcək bələdiyyə seçkilərində Azərbaycan Demokratik İslahatlar Siyasi Partiyası, Azərbaycan Sosial Demokrat Partiyası, Böyük Quruluş Partiyası və Ana Vətən Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsi müzakirə edildi və həmin partiyalar tərəfindən təqdim olunmuş şəxslər səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alındı.
Komissiyanın qərarı ilə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edildi.
Beynəlxalq qurumların təmsilçiləri, həmçinin kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iclasda iştirak edirdi.

The Central Election Commission conducted its following session chaired by Mr.Mazahir Panahov on October 31, 2014. Firstly, the session minute dated October 27, 2014 was approved.
Later, the membership of Aydin Boyukkishi Mirzezadeh who has been appointed a member with consultative right at the Central Election Commission by the New Azerbaijan Party in the Municipal elections on December 23, 2014 was approved.
At the CEC session the issue on the registration of the authorized representatives of Azerbaijan Democratic Reforms Party, Azerbaijan Social Democratic Party, Great Creation Party and Ana Veten ("Motherland”) Party regarding the Municipal elections of this year was also discussed and the authorized representatives presented by those parties were registered.
By the CEC decision, amendments were made to the structures of some Con.ECs.
At the session current issues were also considered.
Representatives of international organizations, as well as, mass media also took part at the session.