Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov Finlandiya Respublikasına rəsmi səfərə gedir
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov 2014-cü il 26-27 iyun tarixlərində Finlandiyada keçiriləcək Seçki İdarəetmə Qurumlarının 11-ci Avropa Konfransında iştirak etmək məqsədilə bu ölkədə səfərdə olacaq.
Avropa Şurasının Venesiya Komissiyası, Finlandiya Parlamenti və Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən birgə təşkil edilən tədbirdə Avropa ölkələrinin Seçki İdarəetmə Qurumlarının rəhbərləri təmsil olunur.
Avropa Şurası Venesiya Komissiyasının katibi Tomas Markertin dəvətinə əsasən həyata keçirilən səfər çərçivəsində M.Pənahovun müxtəlif qurumların rəhbərləri ilə görüşləri, qurumlararası əlaqələr və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulur.
Səfər zamanı MSK sədrini Katibliyin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rəşid Yusifbəyli müşayiət edəcək.

Chairman of the Central Election Commission is leaving for the official trip to the Republic of Finland
Mr.Mazahir Panahov, CEC Chairman of the Republic of Azerbaijan is leaving to be on official trip to Finland for the participation at the 11thEuropean Conference of Election Management Bodies in this country on June 26-27, 2014.
Heads of Election Management Bodies will be represented at this event organized jointly with the Venice Commission of the Council of Europe, Parliament and Ministry of Justice of Finland.
Meetings of Mr.Panahov with the heads of different bodies and discussions on the issues of mutual interest and inter-organizational relationship are also planned within the visit to be realized according to the invitation of Mr.Thomas Markert, Secretary of Venice Commission of the Council of Europe.