Respublika üzrə saat 15.00-dək olan seçici fəallığı açıqlanmışdır
Bakı, 9 oktyabr. Oktyabrın 9-da keçirilən prezident seçkilərinin respublika üzrə saat 15.00-dək olan seçici fəallığı açıqlanmışdır.
Müstəqil Mətbuat Mərkəzi xəbər verir ki, ilkin məlumatlara əsasən, 2 milyon 987 min 213 nəfər səs vermiş, ölkə üzrə seçici fəallığı 58,05 faiz təşkil etmişdir.
"Seçkilər” İnformasiya Mərkəzində keçirilən mətbuat konfransında MSK katibliyinin informasiya mərkəzinin müdiri Rüfət Gülməmmədov məlumat vermişdir. Bildirilmişdir ki, seçici fəallığına görə 70,68 faiz səslə 14 saylı Xəzər, 67,57 faizlə 110 saylı Zaqatala, 64,85 faizlə 70 saylı Masallı şəhər seçki dairələri öndədir.

58.05% voter turnout recorded by 15:00 in Azerbaijan`s presidential election
Baku, October 9. The Central Election Commission has announced the voter turnout as of 15.00 with reports suggesting that 2,987,213 people have already cast their ballots, which means 58.05% of the total number of eligible voters across the country.
At a press conference held at the Seckiler Information Center, chief of the CEC`s information center Rufat Gulmammadov said that the top three election districts with the highest turnout include Khazar constituency No14 (70.68%), Zagatala constituency No110 (67.57%), and Masalli election constituency No70 (64.85%).