Respublika üzrə saat 12.00-dək olan seçici fəallığı açıqlanmışdır
Oktyabrın 9-da keçirilən prezident seçkilərinin respublika üzrə saat 12.00-dək olan seçici fəallığı açıqlanmışdır.
Müstəqil Mətbuat Mərkəzi xəbər verir ki, ilkin məlumatlara əsasən, 1 milyon 894 min 50 nəfər səs vermiş, ölkə üzrə seçici fəallığı 36,81 faiz təşkil etmişdir. Bu barədə "Seçkilər” İnformasiya Mərkəzində keçirilən mətbuat konfransında MSK katibliyinin informasiya mərkəzinin müdiri Rüfət Gülməmmədov məlumat vermişdir. Bildirilmişdir ki, seçici fəallığına görə 44,83 faiz səslə 14 saylı Xəzər, 43,70 faizlə 13 saylı Xəzər-Pirallahı, 43,36 faizlə 110 saylı Zaqatala seçki dairələri öndədir.

36.81% of Azerbaijani voters have cast ballots as of 12.00, Central Election Commission says
Baku, October 9. The Central Election Commission has announced the voter turnout for 12.00 saying 1,894,050 people have already cast their ballots, which makes up 36.81% of the total number of eligible voters across the country.
At a press conference held at the Seckiler Information Center, chief of the CEC`s information center Rufat Gulmammadov said that the top three election districts with the highest turnout include Khazar constituency No14 (44.83%), Khazar-Pirallahi constituency No13 (43.70%), and Zagatala election constituency No110 (43.36%).