Seçkilərin demokratik, azad və şəffaf keçirilməsi üçün seçki komissiyaları arasında qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi vacibdir
Oktyabrın 9-da keçiriləcək prezident seçkilərini izləmək üçün Bakıda səfərdə olan Litva Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Zenonas Vaiqauskas oktyabrın 7-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahovla görüşmüşdür.
Müstəqil Mətbuat Mərkəzi xəbər verir ki, Məzahir Pənahov seçkilərin demokratik, azad və şəffaf keçirilməsi ilə bağlı görülən işlər, eləcə də gələcəkdə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan layihələr barədə qonağa ətraflı məlumat vermişdir.
Zenonas Vaiqauskas onu Bakıya dəvət etdiyinə görə M.Pənahova minnətdarlıq etmişdir. O, Bakıda olduğu müddətdə bir sıra müşahidələr apardığını bildirmiş, Mərkəzi Seçki Komissiyasının seçkilərə hazırlıqla bağlı qanun çərçivəsində gördüyü işləri yüksək qiymətləndirmişdir. Görüşdə seçkilərin demokratik, azad və ədalətli keçirilməsi üçün seçki komissiyaları arasında qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti xüsusi qeyd olunmuşdur.

Lithuania and Azerbaijan underline importance of experience exchange between election commissions
Baku, October 7. Chairman of the Central Election Commission of the Republic of Lithuania Zenonas Vaigauskas who has arrived in Azerbaijan to observe the October 9 presidential elections met with Chairman of the Central Election Commission of Azerbaijan Mazahir Panahov.
Panahov briefed his counterpart on the future projects and progress achieved towards conduct of democratic, free and transparent elections in Azerbaijan, according to the Independent Press Center.
Vaigauskas thanked Panahov for inviting him to Baku. He hailed the progress achieved by the Central Election Commission towards the run-up to the elections.
The importance of experience exchange between the election commissions for the democratic, free and fair conduct of elections was underlined at the meeting.