Həcc ziyarətində olan Azərbaycan vətəndaşları da seçki hüququndan istifadə edə biləcəklər
Məkkədə, Həcc ziyarətində olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları da oktyabrın 9-da keçiriləcək prezident seçkilərində öz seçki hüququndan istifadə edə biləcəklər.
Müstəqil Mətbuat Mərkəzi xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyası ilə Xarici İşlər Nazirliyinin birgə səyləri nəticəsində Məkkə şəhərində müvəqqəti məntəqə yaradılmışdır.
Qeyd edək ki, həmin məntəqədə təkcə zəvvarlar deyil, xidməti ezamiyyətdə, səyahətdə olan Azərbaycan vətəndaşları da səs verə biləcəklər.

Azerbaijani Hajj pilgrims to use their right to vote
Azerbaijani pilgrims on their way to Mecca will also be able to use their voting rights in the presidential elections which will be held on October 9.
The Independent Press Center reports that the temporary polling stations have been set up in Mecca as a result of joint efforts of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Central Election Commission.
Not only will the Hajj pilgrims be able to vote at this polling station but also Azerbaijani citizens on a business trip and travelers.