Əvvəlcə MSK-nın katibi Natiq Məmmədov 2004-cü il dekabrın 17-nə təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində bəzi bələdiyyələr üzrə seçkilərin təxirə salınması və keçirilməməsinə dair Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlər haqqında məlumat vermişdir.
07 dekabr 2004 17:25
Əvvəlcə MSK-nın katibi Natiq Məmmədov 2004-cü il dekabrın 17-nə təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində bəzi bələdiyyələr üzrə seçkilərin təxirə salınması və keçirilməməsinə dair Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlər haqqında məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası 75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsinin ərazisində olan, Lənkəran şəhərinin Şağlaser bələdiyyəsi üzrə və 70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsinin ərazisində olan, Masallı rayonunun İkinci Səmədxanlı bələdiyyəsi üzrə Azərbaycan Respublikası Seçki Məcəlləsinin 217.2-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş hüquqi nəticələr yarandığından namizədlərin irəli sürülməsi və sonrakı hərəkətlərin edilməsi üçün həmin bələdiyyəyə seçkilərin təxirə salınması haqqında qərar çıxarmışdır. Bundan başqa, MSK qərara almışdır ki, Bakı şəhərinin Binəqədi rayonundakı Xocasən bələdiyyəsinin və onun üzvlərinin Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyi ilə müəyyən olunmuş 5 il səlahiyyət müddəti başa çatmadığından 17 dekabr 2004-cü il tarixə təyin edilmiş bələdiyyə seçkiləri həmin bələdiyyəyə şamil edilməsin.
Sonra Demokratik Proseslərin Beynəlxalq Araşdırma Mərkəzi (DRBAM) ictimai birliyi tərəfindən təqdim edilən şəxslərin respublikanın bütün ərazisində müşahidə aparmaları məsələsi müzakirə olunmiş və bu məsələnin müzakirəsi növbəti iclasa qədər təxirə salınmışdır.
Sonra Komissiya sədrinin müavini Svetlana Qasımova və Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Yusif Bağirzadə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər olunması təklifi ilə çıxış etmişlər. Mərkəzi Seçki Komissiyası 107 saylı Qazax seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişiklik edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on December 7, 2004.
07 december 2004 17:25
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the appeals entered CEC related to the postponement of the elections on some municipalities in the Municipal Elections appointed on December 17, 2004. As the law-based consequences were formed implied by Article 212.2 of Election Code of the Republic of Azerbaijan on Shaglaser municipality in Lankaran city within the territory of Lankaran-Masalli Con.EC # 75 and Samadkhanli second municipality in Masalli region within the territory of Masalli city Con.EC # 70, CEC adopted decision on the postponement of elections for the nomination of candidates and taking further measures.
Furthermore, CEC decided that Municipal Elections appointed on December 17, 2004 should not concern the Khojasan municipality in Binagadi district within Baku city as the term of authority of its members have ended.
Later, the issue on the observation of the persons presented by the public union of International Investigation Center of Democratic Processes (IICDP) within the whole territory of the republic and the discussion of this issue was postponed for the next session.
Later, Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman and Mr. Yusif Baghirzade, CEC Commissioner reported on making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC adopted decision on making amendments in the composition of Gazakh Con.EC # 107.