Əvvəlcə Komissiya sədrinin müavini Svetlana Qasımova və MSK-nın katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi ilə bağlı məsələ barədə məlumat vermişlər.
02 noyabr 2004 17:21
Əvvəlcə Komissiya sədrinin müavini Svetlana Qasımova və MSK-nın katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi ilə bağlı məsələ barədə məlumat vermişlər. Mərkəzi Seçki Komissiyası 21 saylı Nəsimi birinci, 48 saylı Yevlax şəhər və 95 saylı Tərtər seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
Sonra Hüseyn Məmməd oğlu Paşayev Yeni Azərbaycan Partiyasının Mərkəzi Seçki Komissiyasında məşvərətçi səs hüquqlu komissiya üzvü təsdiq edilmişdir.
MSK-nın digər katibi Natiq Məmmədov 2004-cü il dekabrın 17-də keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı Komissiyaya daxil olmuş müraciətlər barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası namizədlklərinin qeydə alınmasından imtina olunmuş 28 nəfərin şikayət ərizəsinə baxmış və onların namizədliklərinin qeydə alınması haqqında qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ATƏT-in Bakı ofisinin təmsilçiləri və yerli kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on November 2, 2004.
02 november 2004 17:21
Firstly, Deputy Chairman, Mrs. Svetlana Gasimova and Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the issue of making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC adopted decision on making amendments in the composition of Nasimi Con.EC # 21, Yevlakh Con.EC #48 and Tartar Con.EC # 95.
Later, huseyn Mammad oghlu Pashayev was approved as a commissioner of the New Azerbaijan Party with consultative right in the CEC.
Mr. Natig Mammadov, another CEC Secretary reported on the appeals entered CEC related to the Municipal Elections of the Republic of Azerbaijan dated on December 17, 2004. CEC also considered complain applications that refuses the registration of the candidacies of 28 persons and adopted decision on the registration of their candidacies.