Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov 2004-cü il dekabrın 17-də keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı bəzi seçki sənədlərinin nümunələri haqqında məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası həmin sənədlərin nümunələrini təsdiq etmişdir.
10 noyabr 2004 17:16
Sonra Komissiyanın digər katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi məsələsi ilə bağlı məlumat vermişdir. MSK 30 saylı Suraxanı birinci, 62 saylı Saatlı, 73 saylı Lənkəran şəhər və 114 saylı Şəki kənd seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə qərar çıxarmışdır.
İclasda MSK-ya daxil olmuş müraciətlər də müzakirə edilmişdir. 21 nəfər vətəndaşin şikayət ərizəsinə baxılmış və onlardan 17 nəfərin namizədliyinin qeydə alınması haqqında qərar qəbul edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri və yerli kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on November 10, 2004.
10 november 2004 17:16
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the samples of some election documents related to the Municipal Elections dated on December 17, 2004. CEC approved the samples of these election documents.
Later, Mr. Vidadi Mahmudov, another CEC Secretary reported on making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC adopted decision on making amendments in the composition of Surakhani first Con.EC # 30, Saatli Con.EC # 62, Lankaran city Con.EC # 73 and Shaki village Con.EC # 114.
At the session, appeals entered CEC were also discussed. CEC considered the complain applications of 21citizens and candidacies of 17 of them was decided to be registered.