Əvvəlcə MSK sədrinin müavini Svetlana Qasımova, Komissiyanın katibləri Natiq Məmmədov və Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi ilə bağlı məsələ barədə məlumat vermişlər. Mərkəzi Seçki Komissiyası 15 saylı Yasamal birinci, 24 saylı Nizami birinci, 25 saylı Nizami ikinci və 48 saylı Yevlax seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
18 noyabr 2004 17:13
İclasda 2004-cü il dekabrın 17-də keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı Komissiyaya daxil olmuş müraciətlər də müzakirə edilmişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası namizədliklərinin qeydə alınmasından imtina olunmuş 14 nəfər vətəndaşın şikayət ərizəsinə baxmış və onlardan 13 nəfərin namizədliyinin qeydə alınması barədə qərar qəbul etmişdir.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on November 18, 2004.
18 november 2004 17:13
Firstly, Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman, Mr. Natig Mammadov and Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretaries reported on making amendments in the composition of some Constituency Election Commissions (Con.ECs). CEC adopted decision on making amendments in the composition of Yasamal Con.EC # 15, Nizami first Con.EC # 24, Nizami second Con.EC # 25 and Yevlakh Con.EC # 48.
Appeals entered CEC related to the Municipal Elections dated on December 17, 2004 were also discussed. CEC considered applications on complain of 14 citizens whose candidacies had been refused to be registered and adopted decision on the registration of the candidacy of 13 persons of them.