Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov 17 dekabr 2004-cü ilə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının bələdiyyə seçkilərində ərazisi seçki dairələri arasında bölünmüş bələdiyyələr üzrə səsvermənin yekunlarına dair dairə seçki komissiyaları ptotokollarının tərtib edilməsi məsələsi barədə məlumat vermişdir. Komissiya həmin bələdiyyələr üzrə səsvermənin yekunlarına dair protokolları tərtib edəcək müvafiq dairə seçki komisiyalarını müəyyənləşdirmişdir.
27 noyabr 2004 17:09
Sonra MSK sədrinin müavini Svetlana Qasımova bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi ilə bağlı məsələni Komissiya üzvlərinin nəzərinə çatdırmışdır. Mərkəzi Seçki Komissiyası 45 saylı Abşeron və 113 saylı Şəki şəhər seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
İclasda bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı MSK- ya daxil olmuş müraciətlər də müzakirə edilmişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası namizədliklərinin qeydə alınmasından imtina olunmuş 10 nəfər vətəndaşın şikayət ərizəsinə baxmış və onlardan 9 nəfərin namizədliyinin qeydə alınması barədə qərar qəbul etmişdir.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on November 27, 2004/
27 november 2004 17:09
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the issue of compiling Constituency Election Commission (Con.EC) protocols on voting results on municipalities distributed among territorial constituencies in the Municipal Elections of the Republic of Azerbaijan appointed on December 17, 2004. The Commission determined relevant Con.ECs that are to compile protocols on voting results on these municipalities.
Later, Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman reported on making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC adopted decision on making amendments in the composition of Absheron Con.EC # 45 and Shaki Con.EC # 113.
At the session, appeals entered CEC related to the Municipal Elections were discussed. CEC considered the applications on complain of 10 citizens whose candidacies had been refused to be registered and adopted decision on the registration of the candidacies of 9 of them.