Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Azər Tağıyev 95 saylı Tərtər və 6 saylı Culfa – Babək seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə məlumat vermişdir. MSK həmin seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
20 oktyabr 2004 16:41
Sonra Komissiyanın üzvü İlham Məmmədov 2004-cü il oktyabrın 19-da keçirilmiş Milli Məclisə əlavə seçkilərlə bağlı Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlər barədə məlumat vermişdir. MSK həmin müraciətlərin araşdırılmaq üçün Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğuna göndərilməsi haqqında qərarlar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov isə 2004-cü il dekabrın 17-nə təyin edilmiş bələdiyyələrə seçkilərlə bağlı Komissiyaya daxil olmuş müraciətlər barədə məlumat vermişdir. Bu müraciətlər haqqında müvafiq qərarlar qəbul olunmuşdur.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session on October 20, 2004.
20 october 2004 16:41
Firstly, Mr. Azer Taghiyev CEC Commissioner reported on making amendments in the composition of Tartar Con.EC # 95 and Julfa-Babek Con.EC # 6. CEC adopted decision on making amendments in the composition of these Con.ECs.
Later, Mr. Ilham Mammadov, CEC Commission reported on appeals entered CEC related to By-elections to the Milli Majlis held on October 19, 2004. CEC adopted decisions on sending these appeals to the Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan for the investigation.
Mr. Natig Mamamdov, CEC Secretary reported on the appeals entered the Commission related to the Municipal Elections appointed on December 17, 2004. Relevant decisions on these appeals were adopted.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), domestic and foreign mass media participated at the CEC session.