Əvvəlcə Komissiyanın katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibindəki dəyişikliklərlə bağlı məsələ barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası 98 saylı Şəmkir və 18 saylı Yasamal – Səbail seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
22 oktyabr 2004 16:40
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının digər katibi Natiq Məmmədov 2004-cü il dekabrın 17-də keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı Komissiyaya daxil olmuş müraciətlər barədə məlumat vermişdir. MSK həmin müraciətlər haqqında müvafiq qərarlar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ABŞ səfirliyinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted its session by. Mazahir Panahov on October 22, 2004.
22 october 2004 16:40
Firstly, Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on making amendments in the composition of some Constituency Election Commissions (Con.ECs). Central adopted decision on making amendments in the composition of Shamkir Con.EC # 98 and Yasamal-Sabail Con.EC # 18.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on appeals entered the Commission related to the Municipal Elections appointed on December 17, 2004. Central adopted relevant decisions on these appeals.
Representatives of the USA Embassy, IFES (International Foundation for Election Systems), domestic and foreign mass media participated at the CEC session.