Əvvəlcə Komissiyanın katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibindəki dəyişikliklərlə bağlı məsələ barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası 98 saylı Şəmkir şəhər və 114 saylı Şəki kənd seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
27 oktyabr 2004 16:37
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının digər katibi Natiq Məmmədov 2004-cü il dekabrın 17-də keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı Komissiyaya daxil olmuş müraciətlər barədə məlumat vermişdir. MSK həmin müraciətlər haqqında müvafiq qərarlar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ATƏT-in Bakı ofisinin təmsilçiləri və yerli kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Cenrtal Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Pazahir Panahov on October 27, 2004.
27 october 2004 16:37
Firstly, Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the issue of making amendments in the composition of some constituencies. CEC decided to make amendments in the compositions of Shamkir Con.EC # 98 and Shaki Con.EC # 114.
Later, Mr. Natig Mammadov, another CEC Secretary reported on the appeals entered the Commission related to the Municipal Elections dated on December 17, 2004. CEC adopted decisions on these appeals.
Representatives of OSCE Baku office and domestic mass media also participated at the CEC session.