Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının 17 avqust və 19 avqust 2004-cü il tarıxlı iclaslarının protokolları təsdiq edilmişdir.
01 sentyabr 2004 16:36
Sonra MSK katibi Natiq Məmmədov imza vərəqələrində, habelə namizədlərin, siyasi partiyaların, siyasi partiyalar bloklarının təqdim etdikləri sənədlərdə olan məlumatların düzgünlüyünün seçki komissiyaları tərəfindən yoxlanılması Qaydalarının layihəsi barədə məlumat vermişdir. Komissiya bu sənədin təsdiqi barədə qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının digər katibi Vidadi Mahmudov isə Milli Məclisə və bələdiyyələrə seçkilərdə bəzi seçki sənədləri nümunələrinin layihələri barədə məlumat vermişdir. Həmin sənəd nümunələri MSK tərəfindən təsdiq edilmişdir.
Komissiya üzvü Azər Tağıyev bələdiyyə seçkilərində seçkiqabağı təşviqatın aparılması üçün qeydə alınmış namizədlər arasında teleradio verilişlərində efir vaxtının, eləcə də dövri nəşrlərin səhifələrində yer ayrılması üçün dairə seçki komissiyaları tərəfindən keçirilən püşkatma Qaydası layihəsi haqqında MSK üzvlərinə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası bu sənəd layihəsinin də təsdiqi barədə qərar qəbul etmişdir.
Komissiya 19 saylı Nərimanov birinci, 21 saylı Nəsimi birinci, 34 saylı Xətai ikinci, 35 saylı Xətai üçüncü, 40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə), 49 saylı Yevlax
- Mingəçevir, 91 saylı Ucar və 96 saylı Goranboy – Naftalan seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərarlar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun, АBŞ səfirliyinin təmsilçiləri, yerli kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on September 1, 2004.
01 september 2004 16:36
First of all, CEC session minutes dated on August 17, 2004 and August 19, 2004 were approved.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the draft of Rules for election commissions to check the accuracy of the information on signature sheets and documents submitted by candidates, political parties and political party blocks. The Commission adopted decision on the approval of this document.
Mr. Vidadi Mahmudov, another CEC Secretary reported on the sample drafts of some election documents in Eelctions to the Milli Majlis and Municipal Elections of the Republic of Azerbaijan. These document samples were approved by CEC.
Mr. Azer Taghiyev, CEC Commissioner informed CEC commissioners on the draft of the Rule for the lottery conducted by Constituency Election Commissions (Con.ECs) to allocate airtime in TV and radio broadcasts, as well as space in periodicals among registered candidates. CEC adopted decision on the approval of this document draft.
The Commission adopted decision on making amendments in the compositions of Narimanov first Con.EC 19, Nasimi first Con.EC # 21, Khatai second Con.EC # 34. Khatai third Con.EC # 35,