Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının 25 avqust və 28 avqust 2004-cü il tarixli iclaslarının protokolları təsdiq edilmişdir.
09 sentyabr 2004 16:34
Sonra MSK sədrinin müavini Svetlana Qasımova bəzi seçki dairələrinin hüdudları daxilində dəyişikliklər edilməsi məsələsi barədə məlumat vermişdir. Komissiya həmin seçki dairələrənin hüdudları daxilində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə seçki məntəqəsində səslərin hesablanması və səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə seçki komissiyasının yekun protokolunun doldurulması qaydaları haqqında İzahın layihəsi barədə məlumat vermişdir. MSK bu sənəd layihəsini təsdiqləmişdir.
İclasda Milli Məclisə seçkilərdə səsvermənin nəticələri haqqında dairə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydası haqqında İzahın da layihəsi təsdiq edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərlə bağlı bəzi seçki sənədlərinin nümunələrinin layihələri barədə isə Komissiyanın katibi Vidadi Mahmudov məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası həmin sənəd layihələrini təsdiq etmişdir.
MSK 8 saylı Binəqədi birinci, 23 saylı Nəsimi - Nərmanov, 24 saylı Nizami birinci, 28 saylı Sabuncu ikinci, 91 saylı Ucar seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi məsələsini də müzakirə etmiş və həmin seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri, kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri də iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on September 9, 2004.
09 september 2004 16:34
First of all, CEC session minutes dated on August 25 and 28, 2004 were approved.
Later, Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman reported on making amendments within the territories of some constituencies. The Commission adopted decision on making amendments within the territories of these constituencies.
Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the draft of Comment on the rules for filling final protocol of the Precinct Election Commission (PEC) on the counting of votes and voting results in the precinct during Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan. CEC approved the draft of this document.
In the session, draft of Comment on the rules for filling protocol of the Constituency Election Commission (Con.EC) on the voting results in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan was approved.
Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the drafts of some election document samples related to the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan. CEC approved these document samples.
CEC also discussed the issue of making amendments in the composition of Binagadi first Con.EC # 8, Nasimi-Narimanov Con.EC # 23, Nizami first Con.EC # 24, Sabunchu second Con.EC # 28 and Ujar Con.EC # 91 and adopted decision on making amendments in the composition of these Con.ECs.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), mass media participated in the CEC session.