Əvvəlcə Komissiya sədri Azərbaycan Respublikası bələdiyyələrinə yeni seçkilərin tarixinin təyin edilməsi məsələsini müzakirəyə çıxarmışdır. Mərkəzi Seçki Komissiyası bələdiyyə seçkilərinin 2004-cü il dekabrın 17-nə təyin olunması haqqında qərar qəbul etmişdir.
17 avqust 2004 16:29
Sonra MSK katibi Natiq Məmmədov bələdiyyə seçkilərinin hazırlanıb keçirilməsi üzrə əsas hərəkətlərin və tədbirlərin Təqvim panının təsdiq edilməsi barədə məlumat vermişdir. Təqvim planı Komissiya üzvləri tərəfindən təsdiq olunmuşdur.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Vidadi Mahmudov bələdiyyə üzvlüyünə namizədlərin müdafiəsi üçün seçici imzalarının toplanması ilə bağlı imza vərəqələri nümunələrinin təsdiq olunması barədə təkliflə çıxış etmişdir. Komissiya bu sənəd nümunələrini təsdiq etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun, ABŞ səfirliyinin, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on August 17, 2004
17 august 2004 16:29
The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on August 17, 2004.
First of all, CEC Chairman put the issue on the date of the appointment of Municipal Elections of the Republic of Azerbaijan into discussion. CEC adopted decision on the appointment of Municipal Elections to December 17, 2004.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the approval of the Calendar Plan on the basic measures and activities for the conduct of Municipal Elections. Calendar Plan was approved by the commissioners.
Vidadi Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported with the suggestion to approve samples of signature sheets related to the collection of voters signatures in support of candidates for a member of municipality.