Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının 30 iyul və 7 avqust 2004-cü il tarixli iclaslarının rrotokolları təsdiq edilmişdir.
25 avqust 2004 16:23
Sonra MSK katibi Natiq Məmmədov bələdiyyə seçkilərində bələdiyyə üzvlüyünə namizədə, namizədin, siyasi partiyanın, siyasi rartiyalar blokunun səlahiyyətli nümayəndələrinə dairə seçki komissiyası tərəfindən imza vərəqələrinin verilməsi Qaydaları layihəsinin təsdiq edilməsi təklifi ilə çıxış etmişdir. Komissiya həmin sənədin təsdiq edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Vidadi Mahmudov bələdiyyə seçkilərində seçicilərin təşəbbüs qrurlarının yaradılması və namizədin irəli sürülməsi qaydaları haqqında Təlimatın layihəsi barədə məlumat vermişdir. MSK bu təlimatın təsdiq olunması barədə qərar qəbul etmişdir. Komissiya bələdiyyələrə seçkilərdə bəzi seçki sənədlərinin nümunələrini də təsdiq etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası sədrinin müavini Svetlana Qasımova 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi və 103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə təklif vermişdir. MSK həmin seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə qərar qəbul etmişdir.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılmış və müvafiq qərarlar çıxarılmışdır.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on August 25, 2004
25 august 2004 16:23
The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on August 25, 2004.
First of all, CEC session minutes dated on July 30 and August 7, 2004 were approved.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported with the suggestion to approve rules for providing the candidate to municipality membership, candidates, political parties, blocks of political parties with signature sheets by the Constituency Election Commission (Con.EC). The Commission adopted decision on the approval of this document.
Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the draft of the Instruction on rules for the establishment of voters initiative groups and candidate nomination in Municipal Elections. CEC adopted decision on the approval of this Instruction. The Commission approved samples of some election documents in Municipal Elections.
Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman suggested to make amendments in the composition of Binagadi third Con.EC # 10 and Gadabay Con.EC # 103. CEC adopted decision on making amendments in the composition of these Con.ECs.
Then, applies entered CEC were considered and relevant decisions were adopted.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), domestic and foreign mass media.