Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının 16 iyul və 23 iyul 2004-cü il tarixli iclaslarının protokolları təsdiq edilmişdir.
30 iyul 2004 15:44
MSK-nın katibləri Natiq Məmmədov və Vidadi Mahmudov Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə bəzi sənəd nümunələrinin layihələri barədə məlumat vermişlər. Komissiya həmin sənəd nümunələrinin təsdiq edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyası Milli Məclisə seçkilər zamanı səsvermə üçün qeydiyyatdançıxma (səsvermə vəsiqəsinin) vəsiqəsindən istifadə edilməsinə dair İzahın təsdiqi barədə qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası sədrinin müavini Svetlana Qasımova və MSK katibi Natiq Məmmədov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi barədə məlumat vermişlər. Komissiya Bəxtiyar İsmayıl oğlu Hümbətovun 40 saylı Kəpəz ikinci(Gəncə) seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının, Şərəf Yusif oğlu Babazadənin isə 48 saylı Yevlax seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının üzvü vəzifəsindən öz ərizələrinə əsasən azad olunması barədə qərar qəbul etmişdir. MSK-nın digər qərarı ilə Kamal Əliabbas oğlu Fərziyev 36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının, Niftulla Abdulla oğlu Əzizov isə 66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının üzvü təyin edilmişlər.
İclasda Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətə də baxılmış və müvafiq qərar çıxarılmışdır.
Mərkəzi Seçi Komissiyasının iclasında yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri də iştirak etmişlər.

The session of the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) was conducted by Mr. Mazahir Panahov on July 30, 2004
30 july 2004 15:44
The session of the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) was conducted by Mr. Mazahir Panahov on July 30, 2004.
First, CEC session minutes dated on July 16, 2004 and 23, 2004 were approved.
Mr. Natig Mammadov and Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretaries reported on the drafts of those document samples in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan. The Commission decided to approve these document samples.
Later, CEC adopted decision on the approval of the Comment on the usage of de-registration cards (voting card) during Elections to the Milli Majlis.
Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman and Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on making amendments in the composition of some Constituency Election Commissions (Con.ECs). The Commission adopted decision on the dismiss of Bakhtiyar Ismayil oghlu Humbatov from the membership of the second second Kapaz Con.EC # 40 and Sharaf Yusif oghlu Babazade from the membership of Yevlakh Con.EC # 48 in accordance with their own applications. Kamal Aliabbas oghlu Farziyev was appointed member of Khatai Con.EC # 36 and Niftulla Abdulla oghlu Azizov – the member of Bilasuvar Con.EC # 66 by CEC decision.