Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyası Milli Məclisə seçkilərlə bağlı seçki subyektlərinin maarifləndirilməsi proqramını davam etdirir.
06 oktyabr 2010 15:37
Komissiya bu dəfə "Polis əməkdaşlarının Milli Məclisə seçkilərdə iştirakına dair Yaddaş Kitabçası” hazırlayaraq çap etdirmişdir.
Yaddaş kitabçasının mətni Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə hazırlanmışdır.
Kitabça 2010-cu il noyabrın 7-nə təyin edilmiş dördüncü çağırış Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə polis əməkdaşlarının istifadəsi üçün nəzərdə tutulmuşdur.
Nəşrdə polis əməkdaşının seçkiqabağı təşviqat dövründə, rəsmi seçki sənədlərinin daşınması və mühafizə olunması prosesində və səsvermə günü öz xidməti vəzifələrini yerinə yetirərkən həyata keçirəcəyi tədbirlər barədə ətraflı məlumat verilmişdir.
Yaddaş kitabçası Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyası, "Polis haqqında” qanun, Seçki Məcəlləsi və MSK-nın təsdiq etdiyi normativ xarakterli aktlar əsasında hazırlanmışdır.
Xatırladaq ki, bundan öncə, Mərkəzi Seçki Komissiyası Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar deputatlığa namizədlər üçün də yaddaş kitabçası çap etdirmişdir.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan carries on the education program of electoral subjects related with the Elections to the Milli Majlis
06 october 2010 15:37
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan carries on the education program of electoral subjects related with the Elections to the Milli Majlis.
The Commission, this time, has published "Guide for the participation of police officers in Elections to the
Milli Majlis”. The text of the guidebook has been prepared jointly with the Ministry of Interior Affairs.
The guidebook is considered for police officers to use in the fourth-call Elections to the Milli Majlis appointed to 7 November 2010.
The pamphlet contains detailed information on the activities to be implemented by police officers during pre-election campaign, in the process of transmitting and preserving official election documents and implementing their service duties on the voting day.
The guide has been prepared in conformity with the Constitution of the Republic of Azerbaijan, law "On police”, Election Code and the normative acts approved by the CEC.
Let’s remind that by this guide, CEC also published a guidebook for candidates to deputy in Elections to the Milli Majlis