Sentyabrın 16-da Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
16 sentyabr 2010 14:31
Əvvəlcə Komissiyanın 11 sentyabr və 13 sentyabr 2010-cu il tarixli iclasının protokolu təsdiqlənmişdir.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyası Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyasının, Klassik Xalq Cəbhəsi Partiyasının, "İnsan naminə” və "Qarabağ” siyasi partiya bloklarının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınmaları barədə qərarlar qəbul etmişdir.
İclasda 122 saylı seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişiklik edilmişdir.
İclasda Böyük Britaniya səfirliyinin və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on 16 September 2010.
16 september 2010 14:31
Firstly, the Commission approved the session minute dated on 16 September. Later, CEC adopted decisions on the registration of the authorized representatives of Azerbaijan National Independence Party,
Classic Popular Front Party, "For human” and "Karabakh” blocs of political party.
At the session, amendments were made in the composition of the Constituency Election Commission # 122.
At the session of the Commission, current issues were considered. At the session of the Commission, representatives of the embassy of Great Britain and mass media also took part.