Senytabrın 11-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Əvvəlcə MSK-nın katibi Natiq Məmmədov Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş cənab Qüdrət Müzəffər oğlu Həsənquliyevin Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namizədliyinin qeydə alınması məsələsi barədə məlumat vermişdir. Komissiya həmin şəxsin namizədliyinin qeydə alınması barədə qərar qəbul etmişdir. "Yaşıl siyasət” təşəbbüs qrupunun namizədi cənab Mayıs Gülalı oğlu Gülalıyevin namzədlyinin qeydə alınmasından isə imtina edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası 2008-ci il oktyabrın 15-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə əlaqədar daxil olmuş müraciətlərə baxmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ATƏT DTİHB-nun Seçki Müşahidə Missiyasının üzvləri, ATƏT Bakı ofisinin, Böyük Britaniya səfirliyinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

11 september 2008 12:29
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on September 11, 2008.
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the registration of the candidacy of Mr. Gudrat Muzaffar oghlu Hasanguliyev nominated by Whole Azerbaijan Popular Front Party. Commission adopted decision on the registration of this candidacy. Candidacy of Mr. Mayis Gulali oghlu Gulaliyev, candidate of "Yashil Siyaset” ("Green Policy”) initiative group was refused to be registered. CEC considered the received appeals related to Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan appointed on October 15, 2008.
At the CEC session, members of OSCE/ODIHR Election Observation Mission, representatives of OSCE Baku office, embassy of Great Britain, IFES and mass media also took part.