Avqustun 23-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Əvvəlcə Komissiyanın 7 avqust, 9 avqust və 12 avqust 2008-ci ildə keçirilmiş iclaslarının protokolları təsdiq edilmişdir.
Sonra MSK-nın katibi Natiq Məmmədov Böyük Quruluş Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş həmin partiyanın başğanı, Milli Məclisin deputatı Fazil Qəzənfər oğlu Mustafayevin və namizədliyi özü tərəfindən irəli sürülmüş Fikrət Tağı oğlu Əhədovun Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namizədliklərinin təsdiq olunmasına dair məsələ barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası hər iki şəxsin namizədliklərinin təsdiq olunması barədə qərarlar qəbul etmişdir. Komissiya namizədliyi təsdiq olunmuş sözügedən şəxslərin səlahiyyətli nümayəndələrini də qeydə almışdır.MSK üzvü Tamam Cəfərova 116 saylı Qəbələ seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişikliyə dair məsələ barədə məlumat vermişdir. Komissiya həmin DSK-nın tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə qərar çıxarmışdır.İclasda cari məsələlərə də baxılmışdır.Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

23 august 2008 11:32
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on August 23, 2008.
Firstly, session minutes by the Commission, dated on August 7, 9 and 12, 2008 were approved.Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the approval of candidacies of Mr. Fazil Gazanfar oghlu Mustafayev, Chair of "Boyuk Gurtulush” Party and Deputy of the Milli Majlis nominated by this party and Mr. Fikret Taghi oghlu Ahadov nominated on his own initiative. CEC adopted decisions on the approval of the candidacies of both persons. CEC also registered authorized representatives of the approved persons. Mrs. Tamam Jafarova, CEC Commissioner reported on making amendments in the composition of Gabala Con.EC # 116. CEC adopted decision on making amendments in the composition of this Con.EC.
At the session, current issues were also considered.At the CEC session, representatives of IFES and mass media also took part.