Avqustun 18-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Əvvəlcə Komissiyanın katibi Natiq Məmmədov ekspert qrupunun yaradılmasına dair məsələ barədə məlumat vermişdir. MSK nəzdində 9 nəfərdən ibarət, dairə seçki komissiyaları nəzdində isə 3 nəfərdən ibarət ekspert qruplarının yaradılması barədə qərar qəbul olunmuşdur.
Sonra Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən Mərkəzi Seçki Komissiyasına məşvərətçi səs hüquqlu üzvün təyin edilməsi məsələsinə baxılmışdır. Milli Məclisin deputatı Aydın Mirzəzadənin Mərkəzi Seçki Komissiyasında məşvərətçi səshüquqlu üzv təyin edilməsi barədə qərar çıxarılmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyası namizədlikləri özləri tərəfindən irəli sürülmüş Teymur Pərviz oğlu Quliyevin və Süleyman Uğuz oğlu Quliyevin Azərbaycan Respublikası prezidentliyinə namizədlikllərinin təsdiq olunması haqqında qərar qəbul etmişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər etmişdir. İclasda cari məsələlərə də baxılmışdır.Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Avropa Şurasının, ABŞ səfirliyinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(ABŞ) təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

18 august 2008 11:28
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on August 18, 2008.
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the establishment of the Expert Group. Decisions were adopted on the establishment of Expert Groups under CEC consisting of 9 persons and under constituency Election Commissions (Con.ECs) consisting of 3 persons.Later, the issue on appointing a member having consultative right to the CEC by the New Azerbaijan Party. It was adopted decision on the appointment of Mr. Aydin Mirzezade, Deputy of the Milli Majlis as a member having consultative right at the CEC. CEC also adopted decision on the approval of the candidacies of Mr. Teymur Parviz oghlu Guliyev and Mr. Suleyman Ughuz oghlu Guliyev nominated on their own initiatives. CEC made amendments in the compositions of some Con.ECs.At the session, current issues were also considered.At the CEC session, representatives of the European Council, the USA embassy, IFES (the USA) and mass mesia also took part.