Oktyabrın 20-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Komissiyanın sədri 15 oktyabr 2003-cü il Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinin təşkili və keçirilməsi sahəsində Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən görülmüş işlər barədə məlumat verdikdən sonra Komissiyaya daxil olan müraciətlərə baxılmışdır. Müraciətlərdən bir qisminin gələn iclasda müzakirə olunması, digər qisminin isə Azərbaycan Respublikası Baş Prokurorluğuna göndərilməsi haqqında qərar qəbul olunmuşdur.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyası 2003-cü il oktyabrın 15-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinə yekun vurulması və səsvermənin nəticələrinin təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikası Konstitusiya Məhkəməsinə göndərilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Avropa Şurası Baş Katibinin, ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(İFES), ABŞ, Böyük Britaniya, Türkiyə, Qazaxıstan səfirliklərinin təmsilçiləri, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayənədələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission (CEC) conducted its session chaired by Mr. Mazahir Panahov on October 20, 2003
20 october 2003 10:04
The Central Election Commission (CEC) conducted its session chaired by Mr. Mazahir Panahov on October 20, 2003.
The appeals entered the Commission were considered after CEC Chairman reported on the activities implemented by CEC in the field of organizing and conduct of the Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan on October 15, 2003. It was decided to discuss some of the appeals in the following session and to send some of them to the State Prosecutor`s Office of the Republic of Azerbaijan.
Then CEC decided to end the Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan and to send the voting results for approval to the Constitution Court of the Republic of Azerbaijan.
Representatives of Secretary General of the Council of Europe, OSCE/ODIHR, IFES (International Foundation for Election Systems), embassies of the USA, Great Britain, Turkey, Kazakhstan, as well as representatives of domestic and foreign mass media participated in the CEC session.