Oktyabrın 1-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Mərkəzi Seçki Komissiyasının 12 avqust və 14 avqust iclaslarının protokolları təsdiq edildikdən sonra MSK katibi İnqilab Nəsirov Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərində namizədliyi qeydə alınmış Səmədov Abutalıb Qənbər oğlunun namizədliyini geri götürməsi barədə məlumat vermişdir. O, qeyd etmişdir ki, Səmədov Abutalıb Qənbər oğlu Mərkəzi Seçki Komissiyasına ərizə ilə müraciət edərək namizədliyini Əliyev İlham Heydər oğlunun xeyrinə geri götürdüyünü bildirmişdir. Komissiya onun müraciətini nəzərə almış və müvafiq qərar qəbul etmişdir.
Sonra 2003-cü il oktyabrın 15-də keçiriləcək Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə əlaqədar seçki bülletenlərinin çap edilməsi haqqında məlumat verilmişdir. Komissiya seçki bülletenlərinin Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının mətbəəsində çap olunması barədə qərar qəbul etmişdir.
Komissiya bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi haqqında məsələni də müzakirə etmiş və həmin komissiyaların tərkibinldə müvafiq dəyişikliklər edilməsini qərara almışdır.
İclasda MSK-ya daxil olmuş müraciətlərə də baxılmış və müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.
İclasın sonunda cari məsələlər müzakirə edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının İclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(İFES), ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun, Milli Demokratiya İnstitutunun, ABŞ səfirliyinin təmsilçiləri, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission (CEC) conducted its session chaired by Mr. Mazahir Panahov on October 1, 2003
01 october 2003 09:57
The Central Election Commission (CEC) conducted its session chaired by Mr. Mazahir Panahov on October 1, 2003.
After the approval of CEC session minutes dated on August 12 and 14, 2003, Mr. Ingilab Nasirov, CEC Secretary reported on the withdrawal of candidacy of Mr. Abutalib Ganbar oghlu Samadov whose candidacy to presidency has been registered. He noted that Mr. Abutalib Ganbar oghlu Samadov appealed to the CEC with the application and withdrew his candidacy in favor of Mr. Ilham Heydar oghlu Aliyev. The Commission considered his appeal and adopted the relevant decision.
Then it was reported on the printing of ballot papers related to the Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan on October 15, 2003. The Commission decided to print ballot papers in the press of the State Students Admission Commission.
The Commission also discussed the issue of modifications in the composition of some Constituency Election Commissions and decided to make relevant modifications in the composition of these commissions.
In the session, entered appeals were also taken into consideration and relevant decisions were adopted.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems),
OSCE/ODIHR, National Democracy Institution, the USA embassy, as well as representatives of domestic and foreign mass media participated in the CEC session.