"Yeni Müsavat" qəzetinin 11sentyabr 2003-cü il tarixli sayında dərc olunan "Dövləti cinayətin üstü açıldı" sərlöhvəli məqalədə guya "Sənayeavtomatika" İstehsal Birliyində şəffaf qutuların hazırlanması barədə məlumat verilib
mətbuat xidmətinin məlumatı
"Yeni Müsavat” qəzetinin 11sentyabr 2003-cü il tarixli sayında dərc olunan "Dövləti cinayətin üstü açıldı” sərlöhvəli məqalədə guya "Sənayeavtomatika” İstehsal Birliyində şəffaf qutuların hazırlanması barədə məlumat verilib. Mərkəzi Seçki Komissiyası bu məlumatı qəti surətdə təkzib edir və bəyan edir ki, şəffaf qutular ölkəmizdə fəaliyyət göstərən hər hansı bir müəssisədə hazırlanmır. Şəffaf qutular Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun (IFES) təşkilatçılığı, Almaniya, ABŞ, Niderland və Böyük Britaniya hökumətlərinin maliyyə yardımı ilə Honkonqda hazırlanıb.
"Sənayeavtomatika” İstehsal Birliyi isə Mərkəzi Seçki Komissiyası ilə bağladığı müqavilə əsasında şəffaf seçki qutuları yox, səsvermə kabinələri hazırlayır və artıq belə kabinələr bir çox dairələrin seçki məntəqələrinə göndərilmişdir.
Adı çəkilən qəzetdə dərc edilmiş məqalədə əks olunanlar həqiqətə uyğun deyil və bu kimi dezinformasiyalar ədalətli, şəffaf və demokratik seçki keçirilməsi istiqamətində görülən işlərin əngəllənməsinə, gözdən salınmasına cəhd və qərəzli yanaşma kimi qiymətləndirilməlidir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası ölkə vətəndaşlarını ayıq-sayıq olmağa, belə dezinormasiyalara uymamağa çağırır, seçiciləri əmin edir ki, bundan sonra da seçkilərin azad, ədalətli və demokratik keçirilməsi üçün bütün qanuni tədbirləri görəcəkdir.

In the article under the title of "Treason was revealed" published in the number of "Yeni Musavat" newspaper dated on September 11, 2003 it was informed that as if "Senayeavtomatika" Industrial Unity prepared transparent ballot boxes
11 september 2003 09:43
In the article under the title of "Treason was revealed" published in the number of "Yeni Musavat" newspaper dated on September 11, 2003 it was informed that as if "Senayeavtomatika" Industrial Unity prepared transparent ballot boxes. The Central Election Commission refutes this information and states that transparent boxes are not prepared in any enterprise operating in our country. Transparent boxes have been prepared in Honk Kong by the organization of IFES (International Foundation for Election Systems) and by the financial support of Germany, the USA, Netherlands and Great Britain governments.
And "Senayeavtomatika" Industrial Unity prepares not transparent ballot boxes, but voting booths in accordance with the treaty signed with the central Election Commission and such booths have already been sent to the polling stations of most constituencies.
The information reflected in the article published in the above-mentioned newspaper is not in accordance with the truth and such misinformation shall be estimated as efforts and ill-intentioned approaches to obstacle the works done in the direction of conducting fair, transparent and democratic elections.
The Central Election Commission calls citizens to be vigilant, not to believe in such misinformation and ensures the voters that it will take all legal measures for the conduct of free, fair and democratic elections after this, too.