Noyabrın 26-da Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Əvvəlcə Komissiyanın üzvləri icraatlarında olan müraciətlər barədə məlumat vermişlər. MSK müraciətlərdən 3-nün aidiyyəti üzrə baxılması üçün Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğuna göndərilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Azər Tağıyev seçkilərin hazırlanması və keçirilməsi dövründə fəaliyyətlərində nöqsanlara yol vermiş dairə və məntəqə seçki komissiyaları haqqında məsələ barədə məlumat vermişdir. MSK sözügedən dövrdə nöqsanlara yol vermiş 9 saylı Binəqədi ikinci, 38 saylı Nizami ikinci(Gəncə), 42 saylı Sumqayıt ikinci, 110 saylı Zaqatala, 119 saylı Ağdam kənd və 125 saylı Zəngilan- Qubadlı seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibinin buraxılması haqqında qərar qəbul etmişdir. Bundan əlavə, bir sıra məntəqə seçki komissiyalarının tərkibinin buraxılması haqqında da qərar çıxarılmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Fuad Cavadov MSK tərəfindən araşdırma nəticəsində müəyyən edilən cinayət ehtimalı olan materialların Azərbaycanљ Respublikasının Baş Prokurorluğuna göndərilməsinə dair məsələ barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası 29 məntəqə seçki komissiyasının sözügedən materiallarının Respublikanın Baş Prokurorluğuna göndərilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ABŞ səfirliyinin və Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on November 26, 2005
26 november 2005 17:16
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on November 26, 2005.
Firstly,CEC commissioners reported on the appeals under their execution. CEC adopted decision on sending 3 of the appeals to the Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan for the consideration on determination.
Later, Mr. Azer Taghiyev, CEC Commissioner reported on the issue about Constituency and Precinct Election Commissions (Con.ECs and PECs) that allowed shortcomings in their activity during the preparation and conduct of elections. CEC adopted decision on the dismissal of the Con.ECs that allowed shortcomings during the above-mentioned period: Binagadi second Con.EC # 9, Nizami second (Ganja) Con.EC # 38, Sumgayit second Con.EC # 42, Zagatala Con.EC # 110, Aghdam village Con.EC # 119 and Zangilan-Gubadli Con.EC # 125. Furthermore, decision was adopted on the dismissal of some PECs.
Mr. Fuad Javadov, CEC Commissioner reported on the issue of sending the materials with the probability of crime defined by CEC as the result of the investigation to Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan. CEC adopted decision on sending the above-mentioned materials of 29 PECs to the Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan.
At the CEC session, representatives of the USA embassy and IFES (International Foundation for Election Systems), as well as representatives of domestic and foreign mass media also took part.