Noyabrın 21-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
İclasda Komissiyaya daxil olmuş müraciətlərə və bəzi seçki dairələri üzrə nəticələrə dair məsələ və cari məsələ müzakirəyə çıxarılmışdı. Əvvəlcə MSK üzvləri icraatlarında olan müraciətlər barədə məlumat vermişlər. Mərkəzi Seçki Komissiyası 19 saylı Nərimanov birinci, 103 saylı Gədəbəy, 44 saylı Sumqayıt – Abşeron, 35 saylı Xətai üçüncü, 49 saylı Yevlax- Mingəçevir, 47 saylı Mingəçevir, 30 saylı Suraxanı birinci, 17 saylı Yasamal üçüncü, 61 saylı Neftçala, 60 saylı Salyan – Neftçala, 56 saylı Xaçmaz kənd, 51 saylı Qusar, 53 saylı Quba-Qusar, 66 saylı Biləsuvar, 50 saylı Qobustan- Xızı- Quba və 29 saylı Səbail seçki dairələrinin bəzi seçki məntəqələri üzrə səsvermənin nəticələrinə dair protokollarda müəyyən edilmiş uyğunsuzluqlar, habelə həmin məntəqələrdə yol verilən qanun pozuntuları seçicilərin iradəsini müəyyənləşdirməyə imkan vermədiyindən həmin məntəqələrdə səsvermənin nəticələrinin etibarsız hesab edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.
Bunula yanaşı, 61 saylı Neftçala seçki dairəsi üzrə 14, 31 və 34 saylı məntəqələrlə bağlı daxil olmuş şikayətlərə aidiyyəti üzrə baxılması üçün Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğuna göndərilməsi haqqında qərar qəbul edilmişdir.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on November 21, 2005
21 november 2005 17:14
At the session, the issue on the appeals entered the commission and on the voting results on some constituencies and current issue was put into discussion. Firstly, CEC commissioners reported on the appeals under their execution. CEC adopted decision on the consideration of the voting results on some PECs of Narimanov first Con.EC # 19, Gadabay Con.EC # 103, Sumgayit-Absheron Con.EC # 44, Khatai third Con.EC # 35, Yevlakh-Mingachevir Con.EC # 49, Mingachevir Con.EC # 47, Surakhani first Con.EC # 30, Yasamal third Con.EC # 17, Neftchala Con.EC # 61, Salyan-Neftchala Con.EC # 60, Khachmaz village Con.EC # 56, Gusar Con.EC # 51, Guba-Gusar Con.EC # 53, Bilasuvar Con.EC # 66, Gobustan-Khizi-Guba Con.EC # 50 and Sabail Con.EC # 29 invalid because of unaffordable amendments made in the protocols on voting results on precincts, as well as because afforded law violations did not allow voters to determine their will.
Furthermore, a decision was adopted on sending the complaints entered related to the precincts # 14, 31 and 34 in Neftchala Con.EC # 61 to the Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan for the consideration on determination.