Noyabrın 9-da Məzahir Pənahovun sədrliyi Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Əvvəlcə Komissiyanın katibi Natiq Məmmədov 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsinin nəticələrinə dair məsələylə bağlı məruzə etmiş və bu dairədə seçkilərin nəticələri ilə bağlı MSK-ya daxil olmuş müraciətlər barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası qərara almışdır ki, 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsinin 4, 5, 7, 9, 10, 13, 14, 18, 20, 21, 22 və 25 saylı seçki məntəqələri üzrə səsvermənin nəticələrinə dair protokollarda yol verilməz düzəlişlər edildiyindən, habelə yol verilən qanun pozuntuları seçicilərin iradəsini müəyyənləşdirməyə imkan vermədiyindən həmin məntəqələr üzrə səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilsin.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ABŞ səfirliyinin və Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on November 9, 2005
09 november 2005 17:12
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on November 9, 2005.
Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the issue of the results in Binagadi first Con.EC # 8 and he informed about the appeals entered CEC related to the results of these Con.ECs. CEC adopted decision on the consideration of the voting results in precincts # 4, 5, 7, 9, 10, 13, 14, 18, 20, 21, 22 and 25 of Binagadi first Con.EC # 8 invalid because of unaffordable amendments made in the protocols on voting results on precincts, as well as because afforded law violations did not allow voters to determine their will.
At the CEC session, representatives of OSCE/ODIHR, the USA embassy, IFES (International Foundation for Election Systems) and representatives of domestic and foreign mass media also took part.