2025-ci il fevralın 6-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2025-ci il fevralın 6-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 1 fevral və 3 fevral 2025-ci il tarixli iclas protokolları təsdiq edilib.
Sonra 2025-ci il yanvarın 29-da keçirilmiş bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Maraqlı subyektlərin də qatıldığı iclasda müraciətlərlə bağlı ərizəçilərin özlərinin bilavasitə iştirakı ilə aparılan hərtərəfli, obyektiv və şəffaf araşdırma prosesi barədə ətraflı məlumat verilib, media nümayəndələrinə və maraqlı subyektlərə daxil olan müraciətlərin araşdırılmasında yaxından iştirak etmək üçün hər cür imkan yaradıldığı vurğulanıb. Vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli təmin olunması üçün qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlər Komissiya üzvləri tərəfindən geniş müzakirə edildikdən sonra müvafiq qərarlar qəbul olunub.
Media mənsubları tərəfindən operativ şəkildə işıqlandırılan iclasda, həmçinin cari məsələlərə də baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) held the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on February 6, 2025. Firstly, the session minutes of the Commission dated February 1 and 3 were approved.
During the session the appeals filed to CEC in regard with the Municipal elections held on January 29, 2025 were examined. During the session also attended by the interested subjects, detailed information was provided about the comprehensive, fair and transparent investigation process conducted with the direct participation of the applicants regarding the appeals. It was emphasized that all necessary opportunities were provided for media representatives and interested parties to closely participate in the investigation of the filed appeals. Relevant decisions were adopted regarding the appeals put into the session agenda within the timeframe and manner as defined in the election legislation upon the discussion with the participation of the applicants and interested subjects.