2024-cü il noyabrın 6-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il noyabrın 6-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib.
Öncə Seçki Məcəlləsinin tələblərinə uyğun qaydada noyabrın sonunadək elan olunması nəzərdə tutulan bələdiyyə seçkilərinə hazırlıqlar barədə məlumat verilib.
Sonra Komissiyanın 3 oktyabr 2024-cü il tarixli iclasının protokolu təsdiq edilib.
İclasda daha sonra bəzi seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik olunması məsələsinə baxılıb. Komissiya üzvlərinin müzakirəsinin ardınca 5 saylı Babək – Naxçıvan – Culfa, 21 saylı Nəsimi – Binəqədi, 41 saylı Gəncə – Samux – Goranboy, 78 saylı Lənkəran kənd, 83 saylı Beyləqan və 103 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişikliklər edilib.

Central Election Commission conducted the session on November 6, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on November 6, 2024.
First, information was given on the preparations for the municipal elections, which are expected to be announced by the end of November in accordance with the requirements of the Election Code.
Then the protocol of the meeting of the Commission on October 3, 2024 was approved.
The issue of changes in the composition of constituency election commissions for some constituencies was discussed at the meeting. Following the discussion of the members of the commission, changes were made in the composition of the constituencies of Babek - Nakhchivan - Julfa, No. 21 Nasimi - Binagadi, No. 41 Ganja - Samukh - Goranboy, No. 78 Lankaran village, No. 83 Beylagan and No. 103 Shamkir village constituencies.