2024-cü il sentyabrın 9-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il sentyabrın 9-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 4 sentyabr və 5 sentyabr 2024-cü il tarixli iclaslarının protokolları təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Seçki qanunvericiliyi ilə müəyyənləşdirilmiş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlər beynəlxalq müşahidə missiyası təmsilçiləri, media mənsubları, o cümlədən maraqlı subyektlərin bilavasitə iştirakı ilə Komissiya üzvləri tərəfindən geniş müzakirə edilib və müvafiq qərarlar qəbul olunub.

Central Election Commission conducted the next session on September 9, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 9, 2024. Firstly, the session minutes of the Commission dated 4 September and 5 September 2024 were approved.
Later, the appeals entered the Central Election Commission in regard with the election dispute resolution in the early Elections to the Milli Majlis held on September 1, 2024 were reviewed at the session. The appeals brought to the meeting in the period and in the manner determined by the election legislation were widely discussed by the members of the Commission with the direct participation of representatives of the international observation mission, members of the media, as well as interested subjects, and appropriate decisions were made.