2024-cü il avqustun 29-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il avqustun 29-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 28 avqust 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə Ağ Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb və təqdim olunan şəxslərin səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alınmasına qərar verilib.
Komissiyanın iclasında maraqlı subyektlərin bilavasitə iştirakı ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə də baxılıb və aparılan geniş müzakirələrin ardınca müraciətlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul olunub.
Media mənsubları tərəfindən operativ şəkildə işıqlandırılan iclasda, həmçinin Milli Məclisə seçkilərə son hazırlıq işləri barədə məlumat verilib və cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on August 29, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on August 29, 2024. Firstly, the Commission’s session minute dated 28 August, 2024 was approved.
Later, the issue on the registration of the authorized representatives of the White Party for the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, appointed to September 1, 2024 was considered and it was decided to register the presented persons as authorized representatives.
The appeals entered the Central Election Commission were also reviewed at the session with the direct participation of the interested subjects and following broad discussion, relevant decisions on the appeals were adopted.
It was informed on the latest preparation works for the Elections to the Milli Majlis and current issues were also considered at the session broadcasted efficiently by the media outlets.