2024-cü il iyulun 27-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il iyulun 27-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 24 iyul 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə seçki bülletenlərinin mətni, forması, sayı və hazırlanma qaydası Komissiya üzvləri tərəfindən müzakirə edilərək təsdiq olunub. Mərkəzi Seçki Komissiyası Seçki Məcəlləsinin tələblərinə uyğun olaraq, 6516567 (altı milyon beş yüz on altı min beş yüz altmış yeddi) seçki bülleteninin Komissiyanın təmsilçiliyə uyğun 3 üzvünün müşahidəsi altında hazırlanmasına qərar verib.
İclasda, həmçinin qarşıdan gələn seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş vəzifə və səlahiyyətlərə malik qurumlarla sıx əməkdaşlıq çərçivəsində intensiv şəkildə davam etdirilən ümumrespublika miqyaslı maarifləndirmə tədbirləri barədə ətraflı məlumat verilib, deputatlığa namizədlərin irəli sürülməsi və qeydə alınması, o cümlədən müşahidəçilərin akkreditasiyası ilə bağlı statistik göstəricilər diqqətə çatdırılıb.

Central Election Commission conducted the session on July 27, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the session chaired by Mr. Mazahir Panahov on July 27, 2024. Firstly, the Commission’s session minute dated 24 July, 2024 was approved.
Later, the text, form, number and rule of preparation of ballot papers in the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan appointed to September 1, 2024 were discussed and approved by the Commission members. Pursuant to the Election Code, it was decided to prepare the 6516567 (six million five hundred and sixteen thousand five hundred and sixty seven) ballot papers under the observation of 3 members.
Furthermore, it was informed thoroughly on the educational projects in the country carried on by CEC in close cooperation with institutions with duties and powers defined by legislation, as well as, statistic data in regard with the nomination and registration of candidates to deputy, accreditation of observers.