2024-cü il yanvarın 26-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə yanvarın 26-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 15 yanvar, 18 yanvar və 20 yanvar 2024-cü il tarixli iclaslarının protokolları təsdiq olunub.
Sonra 2024-cü il fevralın 7-nə təyin edilmiş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərində “exit-poll” keçirilməsi niyyəti ilə Vətəndaşların Əmək Hüquqlarını Müdafiə Liqası (“Oracle Advisory Group” (Amerika Birləşmiş Ştatları) ilə birgə)”, “Rəy” Monitorinq Mərkəzi və “Sosioloji Tədqiqatlar Mərkəzi” MMC tərəfindən Mərkəzi Seçki Komissiyasına ünvanlanan müraciətlərə baxılıb. Komissiya üzvləri və iclas iştirakçıları bununla bağlı ətraflı məlumatlandırıldıqdan və aparılan geniş müzakirələrdən sonra sözügedən qurumların müraciətlərinin təmin edilməsinə və Prezident seçkilərində "exit-poll” keçirmək üçün qeydə alınmalarına qərar verilib.
İclasda daha sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının qərarı ilə seçkilərdə qeydə alınmış namizəd tərəfindən təqdim olunan vəkil edilmiş şəxslər qeydə alınıb.
Beynəlxalq müşahidəçilər, məşvərətçi səs hüquqlu komissiya üzvü, xüsusi icazə almış müşahidəçi və media nümayəndələrinin iştirak etdiyi iclasda bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər də edilib, həmçinin cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on January 26, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on January 26, 2024. Firstly, the Commission’s session minutes dated 15, 18 and 20 January, 2024 were approved.
Later, the appeals addressed to CEC to conduct an exit-poll by the Citizens’ Labor Rights Protection League (jointly with “Oracle Advisory Group” (United States of America), "Rey” ("Opinion”) Monitoring Center and “Sociological Research Center” LLC in the early Presidential elections of the Republic of Azerbaijan appointed to February 7, 2024, were reviewed. After CEC members and participants of the session have been provided with detailed information about it and long discussions have been held, it was decided to implement the appeals of foregoing institutions and to register them to conduct an “exit-poll” in the Presidential elections.
Later at the session, the agents presented by the registered candidate in the elections were registered by the decision of CEC.
The compositions of some Constituency Election Commissions were made changes and current issues were considered at the session attended by international observers, commission member with consultative voting right, an observer with specific permission and media representatives.