Prezident seçkiləri ilə əlaqədar "Polis əməkdaşları üçün yaddaş kitabçası" hazırlanıb
2024-cü il fevralın 7-nə təyin edilmiş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkiləri ilə əlaqədar müxtəlif statuslu seçki subyektlərinin maarifləndirilməsi proqramı ardıcıl və sistemli şəkildə davam edir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə "Polis əməkdaşları üçün yaddaş kitabçası” hazırlayıb. Qurumlararası əməkdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılan layihənin əsas məqsədi polis əməkdaşlarının qarşıdan gələn seçkilərdə xidməti fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi və məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsidir.
Nəşrdə Prezident seçkilərinin hazırlanması və keçirilməsi dövründə, seçkiqabağı təşviqat mərhələsində, səsvermə günü və rəsmi seçki sənədlərinin daşınması, mühafizə olunması proseslərində polis əməkdaşlarının qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş xidməti vəzifələrini yerinə yetirərkən həyata keçirəcəyi tədbirlər, habelə rol və vəzifələri aydın şəkildə göstərilib.
Polis əməkdaşlarının istifadəsi üçün nəzərdə tutulan yaddaş kitabçası Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyası, Seçki Məcəlləsi, "Polis haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu və Mərkəzi Seçki Komissiyasının təsdiq etdiyi normativ xarakterli sənədlər əsasında tərtib olunub.
"Polis əməkdaşları üçün yaddaş kitabçası” Mərkəzi Seçki Komissiyasının rəsmi internet səhifəsində (www.msk.gov.az) də yerləşdirilib.

"Guide for Police Officials" has been compiled in Presidential Elections
Regarding the early Presidential elections of the Republic of Azerbaijan, appointed to February 7, 2024, awareness-raising program for election stakeholders with different status is being carried out in a subsequent and systematic way.
The Central Election Commission (CEC) jointly with the Ministry of Interior Affairs has compiled "Guide for Police Officials”. The main goal of the project implemented within the frame of inter-organizational cooperation is further improvement of service activity and awareness-raising of the police officials in the forthcoming elections.
The edition contains detailed information on the activities, also roles and duties of the police officials in the processes of the transfer and security of official election documents during the periods of preparation and conduct of the Presidential elections, as well as, in stages of pre-election campaign and voting day, as defined in the legislation.
The guidebook considered for the police officials was compiled basing on the Constitution of the Republic of Azerbaijan, Election Code, Law "On Police” of the Republic of Azerbaijan and legal documents approved by CEC.