Sentyabrın 2-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir
Əvvəlcə MSK sədrinin müavini Svetlana Qasımova və Komissiyanın katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsinə dair məsələ barədə məlumat vermişlər. Mərkəzi Seçki Komissiyası 7 saylı Ordubad – Culfa, 21 saylı Nəsimi birinci, 58 saylı Hacıqabul – Kürdəmir və 86 saylı İsmayıllı seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında qərarlar çıxarmışdır.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılmışdır. Müraciətlərdən 9-u araşdırılması və Mərkəzi Seçki Komissiyasına məlumat verilməsi üçün müvafiq dairə seçki komissiyalarına göndərilmişdir.
Komissiyanın katibi Natiq Məmmədov bəzi seçki dairələrinin hüdudlarının dəqiqləşdirilməsinə dair məsələ barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası bəzi seçki dairələrinin hüdudlarının dəqiqləşdirilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
İclasda ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun ekspertləri, ABŞ səfirliyinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on September 2, 2005.
02 september 2005 16:41
Firstly, Mrs, Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman and Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the issue of making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC adopted decision on making amendments in the composition of Ordubad-Julfa Con.EC # 7, Nasimi first Con.EC # 21, Hajigabul-Kurdamir Con.EC # 58 and Ismayilli Con.EC # 86.
Later, the applies entered CEC were considered. Nine of the applies were sent to the relevant Con.EC for the investigation and informing CEC about them.
Mr. Natig Mamamdov, CEC Secretary reported on the issue of specification of boundaries of some constituencies. CEC adopted decision on specification of the boundaries of some constituencies.
Experts of OSCE/ODIHR and representatives of the USA embassy, IFES (International Foundation for Election Systems) and mass media also participated at the session.