Milli Məclisə seçkilərə dair təlimatlar
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə vətəndaşların öz təşəbbüsü ilə deputatlığa namizədliyinin irəli sürülməsi, seçicilərin təşəbbüs qruplarının yaradılması və onlar tərəfindən deputatlığa namizədin irəli sürülməsi qaydaları haqqında
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə deputatlığa namizədlərin siyasi partiyalar və siyasi partiyaların blokları tərəfindən irəli sürülməsi qaydaları haqqında
Qərar 9/82,
Əlavə 1,
Əlavə 1a,
Əlavə 2,
Əlavə 3,
Əlavə 4,
Əlavə 5,
Əlavə 6,
Əlavə 6a,
Əlavə 6b,
Əlavə 6c,
Əlavə 6ç,
Əlavə 6d,
Əlavə 7
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə deputatlığa namizədə, onun səlahiyyətli nümayəndəsinə, siyasi partiyanın, siyasi partiyalar blokunun səlahiyyətli nümayəndələrinə dairə seçki komissiyası tərəfindən imza vərəqələrinin verilməsi
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilər zamanı təsdiq edilmiş deputatlığa namizədin müdafiəsi üçün seçici imzalarının toplanması və dairə seçki komissiyasına təqdim edilməsi qaydaları haqqında
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə deputatlığa namizədliyin təsdiq edilməsi və qeydə alınması üçün dairə seçki komissiyasına təqdim olunan seçki sənədlərindəki məlumatların yoxlanılması və namizədlərin qeydə alınması
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərin hazırlanmasına və keçirilməsinə dövlət büdcəsindən ayrılan maliyyə vəsaitlərinin seçki komissiyaları arasında bölüşdürülməsi, göstərilən vəsaitlərdən təyinatı üzrə istifadəyə nəzarət edilməsi qaydaları haqqında
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə xüsusi seçki hesablarının açılması qaydaları haqqında
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə seçki fondlarına vəsaitlərin daxil olması, xərclənməsi uçotunun aparılması və hesabatı qaydaları haqqında
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə kütləvi informasiya vasitələri ilə seçkiqabağı təşviqatın aparılması qaydaları haqqında
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydasına dair
- Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə səsvermənin nəticələri haqqında dairə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydasına dair

Instructions on the Elections to the Milli Majlis
- on the rules for nomination of the candidacy on own initiatives of citizens, establishment of voters' initiative groups and candidate nomination by them in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- on the rules for the nomination of candidates to deputy by political parties and blocs of political parties in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
Decision 9/82,
Appendix#1,
Appendix#1a,
Appendix#2,
Appendix#3,
Appendix#4,
Appendix#5,
Appendix#6,
Appendix#6a,
Appendix#6b,
Appendix#6c,
Appendix#6ch,
Appendix#6d,
Appendix#7
- for providing the candidate to deputy, their authorized representatives, authorized representatives of political parties, political party blocs with signature sheets by the Constituency Election Commission in Elections to Milli Majlis in the Republic of Azerbaijan
- on the rules for collection and submission of voters' signatures to the Constituency Election Commission in support of the verified candidate to deputy in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- for checking the accuracy of the information included in election documents submitted to the Constituency Election Commission for the verification and registration of candidacy to deputy and the registration of candidates in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- on the rules for the distribution of allowances allocated by the state budget among election commissions for the preparation and conduct of the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan and control on the usage of the mentioned funds on determination
- on rules for opening special election accounts in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- on the rules for receipt of monetary resources to election funds, accounting and reporting of expenses in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- on procedures of conducting pre-election campaign in mass media for Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- on the rule for completing protocol of the Precinct Election Commission on the voting results in the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
- on the rule for completing protocol of the Constituency Election Commission on the voting results in the Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan