YAP-ın səlahiyyətli nümayəndəsi Əli Əhmədov, Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namizəd Cəmil Həsənlinin Konstitusiyanın maddələrini kobud surətdə pozaraq sentyabrın 19-da İctimai Televiziyanın efirində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin şərəf və ləyaqətini təhqir etməsi barədə |
R.İbrahimov |
9 oktyabr 2013-cü ilə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün YAP-ın səlahiyyətli nümayəndəsi Əli Əhmədovun müraciəti üzrə |
Qərar 30/176 21.09.13 |
02/20.09.13 13:45 |
YAP-ın səlahiyyətli nümayəndəsi Əli Əhmədov, Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namizəd Cəmil Həsənlinin sentyabrın 19-da İctimai Televiziyanın efirində "Dəyirmi masa" zamanı digər namizədlərin efirdən istifadə etməsinə maneçilik törətməsi barədə |
E.Quliyev |
03/20.09.13 14:10 |
İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru Cəmil Quliyev, 2013-cü il sentyabrın 19-da İctimai Televiziyanın efirindəki "Dəyirmi masa" zamanı Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namizəd Cəmil Həsənlinin Konstitusiyanın maddələrini kobud surətdə pozaraq sentyabrın 19-da digər namizəd Hafiz Hacıyevlə mübahisə etməsi və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin şərəf və ləyaqətini təhqir etməsi barədə |
V.Kazımova |
9 oktyabr 2013-cü ilə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru Cəmil Quliyevin müraciəti üzrə |
04/20.09.13 15:40 |
"Demokratik Qüvvələrin Milli Şurası" təşəbbüs qrupunun namizədi Cəmil Həsənli, 2013-cü il sentyabrın 19-da İctimai Televiziyanın efirindəki "Dəyirmi Masa" zamanı digər namizəd Hafiz Hacıyev və YAP-in səlahiyyətli nümayəndəsi Əli Əhmədov tərəfindən onun hüquqlarının pozulması barədə |
Q.Orucov |
9 oktyabr 2013-cü ilə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün "Demokratik Qüvvələrin Milli Şurası" təşəbbüs qrupunun namizədi Cəmil Həsənlinin müraciəti üzrə |
05/23.09.13 17:00 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlı, təşviqatla bağlı rastlaşdıqları maneələr barədə |
R.Abbasov |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəsi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün qeydə alınmış namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlının 23 sentyabr 2013-cu il il tarixli 05 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 31/182 25.09.13 |
06/25.09.13 10.00 |
Ümid Partiyasının səlahiyyətli nümayəndəsi Taleh Əliyev, Ağstafa rayonunda vətəndaşların namizədlə görüşünə icra strukturları tərəfindən maneəçilik törədilməsi barədə |
T.Həsənov |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizədliyi qeydə alınmış Azərbaycan Ümid Partiyasının səlahiyyətli nümayəndəsi Əliyev Taleh Məmməd oğlunun 25 sentyabr 2013- cü il tarixli 06 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 32/190 27.09.13 |
08/26.09.13 Saat 11.30 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Elman Fəttah, İTV-nin namizəd Cəmil Həsənliyə ödənişli efir vaxtından istifadə etməyə şərait yaratmaması barədə |
B.Əsgərov |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Elman Volodya oğlu Fəttahın 26 sentyabr 2013-cu il il tarixli 08 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 32/191 27.09.13 |
09/27.09.13 9.30 |
Namizəd Fərəc Quliyevin səlahiyyətli nümayəndəsi B.Abbasov, Şamaxıda yerli icra orqanları və dairə seçki komissiyası tərəfindən namizədlə seçicilərin görüşünün baş tutmaması üçün əhaliyə müxtəlif formada təzyiqlər edilməsi barədə |
İ.Şahbazov |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün "Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası"-nın səlahiyyətli nümayəndəsi Bayram Abbasovun 27 sentyabr 2013-cü il tarixli 09 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 33/196 29.09.13 |
10/27.09.13 Saat 11.00 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlı, 1-31 avqust 2013-cü il tarixlərində dövlət və özəl televiziya kanallarında aparılan monitorinq zamanı namizəd İlham Əliyevin təbliğatında qanun pozuntularına yol verilməsi barədə |
9 oktyabr 2013-cü ilə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlıdan Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciət üzrə |
Qərar 32/189 27.09.13 |
11/27.09.13 Saat 11.00 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlı, Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin namizədin seçicilərlə görüşünə süni əngəllər yaratması barədə |
E. Quliyev |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlının 27 sentyabr 2013-cü il tarixli 11 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 33/197 29.09.13 |
12/01.10.13 10.30 |
Namizəd Cəmil Həsənli, Namizədlərin teledebatı zamanı namizəd Hafiz Hacıyevin onun və DQMŞ-nin digər üzvlərinin şərəf və ləyaqətini təhqir etməsi barədə |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Həsənlinin 01 oktyabr 2013-cü il tarixli 12 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 34/204 03.10.13 |
13/02.10.13 10.15 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Rüfət Əliyev, 30 saylı Suraxanı birinci DSK-nın üzvü Oqtay Əliyevin onunla kobud rəftar etməsi barədə |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Poladxan oğlu Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Əliyev Rüfət İdris oğlunun 02 oktyabr 2013-cü il tarixli 13 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 34/205 03.10.13 |
14/02.10.13 11.00 |
Namizəd Cəmil Həsənli, Mərkəzi Seçki Komissiyasının prezidentliyə namizədin qeydə alınması ilə bağlı 25 avqust 2013-cü il tarixli 19/113 saylı qərarı barədə |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəsi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Həsənlinin 02 oktyabr 2013-cu il tarixli 14 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 34/203 03.10.13 |
15/05.10.13 14.30 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Mustafa Hacılı, Qəbələ RİH başçısının müavini Zülfüqar Cəfərovun seçki prosesinə müdaxiləsi ilə Müsavat Partiyasının üzvü İmran İsmayılova məhkəmə tərəfindən 7 sutka həbs cəzası verilməsi barədə |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Poladxan oğlu Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Mustafa Mustafa oğlu Hacılının 05 oktyabr 2013-cü il tarixli 15 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 35/211 07.10.13 |
16/12.10.13 10.30 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlı, 9 oktyabr 2013-cü ildə keçirilmiş prezident seçkilərində qanun pozuntularının olduğunu iddia edən aktların kserosurətləri (Qoşma: 1359 vərəq) |
İ.Hacıyeva |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəsi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlının 12 oktyabr 2013-cu il tarixli 16 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 36/213 13.10.13 |
17/12.10.13 12.30 |
Müşahidəçi Subatay Quluzadə, 101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsinin 10 saylı seçki məntəqəsində səslərin sayılması və yekunlarla bağlı protokolun tərtibində müşahidəçilərin iştirakına imkan verilməməsi barədə |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün 101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsinin 10 saylı seçki məntəqəsində müşahidəçi olmuş Subatay Xıdır oğlu Quluzadənin 12 oktyabr 2013-cü il tarixli 17 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 36/214 13.10.13 |
18/14.10.13 12.35 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Mustafa Hacılı, 33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının 13 oktyabr 2013-cü il tarixli 11/26 saylı qərarından şikayət |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Poladxan oğlu Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Mustafa Mustafa oğlu Hacılının 14 oktyabr 2013-cü il tarixli 18 saylı müraciəti üzrə |
Qərar 37/216 16.10.13 |
19/14.10.13 12.35 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Mustafa Hacılı, 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının 12 oktyabr 2013-cü il tarixli 2 saylı protokolundan şikayət |
09 oktyabr 2013-cü ildə keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Poladxan oğlunun Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi Mustafa Hacılının Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş şikayəti üzrə |
Qərar 36/217 16.10.13 |
20/09.11.2013 17.00 |
Namizəd Cəmil Həsənlinin 95 saylı Tərtər seçki dairəsi üzrə məşvərətçi səs hüquqlu üzvü Xəqani Məmməd, Səsvermə günü 95 saylı Tərtər seçki dairəsinin bəzi seçki məntəqələrində yol verilmiş qanun pozuntuları ilə bağlı adıçəkilən seçki dairəsinin dairə seçki komissiyasına 10 və 11 oktyabr 2013-cü il tarixlərində göndərdiyi müraciətlərə komissiya tərəfindən cavab verilmədiyi barədə |
Vətəndaşların seçki hüququnu pozan hərəkətlərdən (hərəkətsizliklərdən) və qərarlardan şikayətlərin araşdırılması məqsədi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının nəzdində yaradılmış ekspert qrupu üzvünün namizəd Cəmil Poladxan oğlu Həsənlinin 95 saylı Tərtər seçki dairəsi dairə seçki komissiyasında məşvərətçi səs hüquqlu üzvü olmuş Xəqani Əsədulla oğlu Məmmədin 9 noyabr 2013-cü il tarixli 20 saylı müraciəti üzrə |

Authorized representative of New Azerbaijan Party, Ali Ahmadov – On humiliation of honor and dignity of President of the Republic of Azerbaijan by candidate to presidency Jamil Hasanli on the airing of Public TV and Radio Broadcasting Company on 19 September by severely violating articles of the Constitution |
On the appeal of authorized representative of New Azerbaijan Party, Ali Ahmadov by the member of Expert Group established under Central Election Commission for investigating the complaints about actions (inactions) and decisions violating citizens' election rights in the Presidential elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
Decision 30/176 21.09.13 |
02/20.09.13 13:45 |
Authorized representative of New Azerbaijan Party, Ali Ahmadov – On obstructing other candidates to use airtime during "Round table" on Public TV and Radio Broadcasting Company by candidate to presidency Jamil Hasanli on 19 September |
E.Guliyev |
03/20.09.13 14:10 |
Chief director of Public TV and Radio Broadcasting Company, Jamil Guliyev – On forming conflict with another candidate Hafiz Hajiyev and humiliating honor and dignity of President of the Republic of Azerbaijan by candidate to presidency Jamil Hasanli by severely violating articles of the Constitution during "Round table" on Public TV and Radio Broadcasting Company on 19 September |
On the appeal of Chief director of Public TV and Radio Broadcasting Company, Jamil Guliyev by the member of Expert Group established under Central Election Commission for investigating the complaints about actions (inactions) and decisions violating citizens' election rights in the Presidential elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
04/20.09.13 15:40 |
Candidate of "National Council of Democratic Forces", Jamil Hasanli – On the violation of his rights by another candidate Hafiz Hajiyev and authorized representative of New Azerbaijan Party, Ali Ahmadov during "Round table" on Public TV and Radio Broadcasting Company on 19 September, 2013 |
On the appeal of Candidate of "National Council of Democratic Forces", Jamil Hasanli by the member of Expert Group established under Central Election Commission for investigating the complaints about actions (inactions) and decisions violating citizens' election rights in the Presidential elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
05/23.09.13 17:00 |
Gulagha Aslanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli - on the obstacles encountered regarding the campaing |
R. Abbasov |
on the appeal by Gulagha Aslanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, by the member of Expert group established under Central Election Commission for investigating the complaint about actions (inactions) and and decisions violating citizens' election rights in the Presidential elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
Decision 31/182 25.09.13 |
06/25.09.13 10.00 |
Authorized representative of Hope Party Taleh Aliyev, on obstructing the meeting of the candidate with citizens in Aghstafa region by the executive authorities |
on the appeal #06 dated 25 September 2013 by Aliyev Taleh Mammad oghlu, authorized representative of Azerbaijan Umid (Hope) Party the candidate of which has been registered in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan to October 9, 2013 |
Decision 32/190 27.09.13 |
08/26.09.13 Saat 11.30 |
Elman Fattah, authorized representative of candidate Jamil Hasanli - on preventing Jamil Hasanli from using payable airtime by Public Tv and radio Broadcasting Company |
about theactions (inactions) violating citizens' election rights on the appeal #08 dated 26 September 2013 by Elman Volodya oghlu Fattah, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli |
Decision 32/191 27.09.13 |
09/27.09.13 9.30 |
B.Abbasov, authorized representative of candidate Faraj Guliyev - on making pressures on the people in different forms for obstructing the meeting of the candidate with voters by local executive authorities and Con.ECs in Shamakhi |
about the actions (inactions) violating citizens' election rights on the appeal #09 dated 27 September 2013 by Bayram Abbasov, authorized representative of "National Revival Movement Party" |
Decision 33/196 29.09.13 |
10/27.09.13 Saat 11.00 |
Gulagha Aslanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli - on the violation of requirements for campaign |
on the appeal by Gulagha Aslanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, by the member of Expert group established under Central Election Commission for investigating the complaint about actions (inactions) and decisions violating citizens' election rights in the Presidential elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
Decision 32/189 27.09.13 |
11/27.09.13 Saat 11.00 |
Gulagha Aslanli, authorized representative of candidate Jamil Hasanli, about forming artificial obstacles for the meeting of the candidate with voters by Jalilabad region executive authority |
E. Guliyev |
about the actions (inactions) violating citizens' election rights on the appeal #11 dated 27 September 2013 by Gulagha Aslanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli |
Decision 33/197 29.09.13 |
12/01.10.13 10.30 |
On the appeal #12 by Jamil Hasanli, registered candidate to presidency, by the member of Expert Group established under Central Election Commission for investigating the complaints about the actions (inactions) violating citizens' election rights in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
Candidate Jamil Hasanli, on the humiliation for the next time the honor and dignity of him and separate members of "National Council of Democratic Forces" by candidate Hafiz Hajiyev during "Round table" discussions |
Decision 34/204 03.10.13 |
13/02.10.13 10.15 |
On the appeal #13 by Aliyev Rufat Idris oghlu, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, by the member of Expert Group established under Central Election Commission for investigating the complaints about the actions (inactions) violating citizens' election rights in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan to October 9, 2013 |
Rufat Aliyev, authorized representative of candidate Jamil Hasanli, on impolite behavior of Ogtay Aliyev, member of Surakhani first ConEC #30, with him |
Decision 34/205 03.10.13 |
14/02.10.13 11.00 |
On the appeal #14 by Jamil Hasanli, registered candidate to presidency, by the member of Expert Group established under Central Election Commission for investigating the complaints about the actions (inactions) violating citizens' election rights in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
Candidate Jamil Hasanli, on the decision # 19/113 dated 25 August 2013 by the Central Election Commission on the registration of the candidate to presidency |
Decision 34/203 03.10.13 |
15/05.10.13 14.30 |
Mustafa Hajili, authorized representative of candiddate Jamil Hasanli, about the interference of Zulfugar Jafarov, deputy head of Gabala region executive authority and imprisonemt for 7 days of Imran Ismayilov, member of Musavat Party |
about The actions (inactions) violating citizens' election rights on the appeal #15 by Mustafa Mustafa oghlu Hajili, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan on October 9, 2013 |
Decision 35/211 07.10.13 |
16/12.10.13 10.30 |
Gulagha Aslanli, authorized representative of candidate Jamil Hasanli, on the photocopies of the acts claiming law violations in the Presidential elections conducted on October 9, 2013 (Attachment: 1359 sheets) |
On the appeal # 16 dated 12 October 2013 of Gulagha Aslanli, authorized representative of candidate Jamil Hasanli by the member of Expert Group established under CEC for investigating the complaints against the actions (inactions) and decisions violating citizens' election rights |
Decision 36/213 13.10.13 |
17/12.10.13 12.30 |
Observer Subatay Guluzadeh, on obstructing the observers to participate in vote counting and compiling the protocol on results at the PEC # 10 of Goygol-Dashkasan Con.EC#101 |
On the appeal # 17 dated 12 October 2013 of Subatay Khidir oghlu Guluzadeh, observer at the PEC # 10 of Goygol-Dashkasan Con.EC#101 by the member of Expert Group established under CEC for investigating the complaints against the actions (inactions) and decisions violating citizens' election rights |
Decision 36/214 13.10.13 |
18/14.10.13 12.35 |
Mustafa Hajili, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, the complaint on the decision 11/26 dated on October 13, 2013 by Khatai first ConEC #33 |
on the appeal #18 dated October 14, 2013 by Mustafa Mustafa oghlu Hajili, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, about the actions (inactions) violating citizens' election rights in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan to October 9, 2013 |
Decision 37/216 16.10.13 |
19/14.10.13 12.35 |
Mustafa Hajili, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, the complaint on the session minute #2 dated on October 12, 2013 by Khatai third ConEC #35 |
R.İbrahimov |
on the appeal by Mustafa Mustafa oghlu Hajili, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, authorized representative of registered candidate to presidency Jamil Hasanli, about the actions (inactions) violating citizens' election rights in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan to October 9, 2013 |